Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır: Kahve Saç Tonları Nelerdir?

Kahve Saç Rengi Kime Yakışır?

Kahverengi dendiği zaman akla sıradan, sıkıcı bir renk gelse de aslında kahve ve tonları kadınların en çok tercih ettiği ve doğal duruşu sayesinde kullanırken rahat ettiği renklerdir.  Kızıl, sarı saç, mor renkler gibi iddialı bir renk olmasa da kahve saç rengi ve tonları sayısız seçeneğiyle kadınların favorileri arasındadır. Kahve tonlarından uzaklaşmak istemeyen fakat değişiklik isteyen kadınların yapması gereken tek şey ise kendilerine uygun olan, değişim isteklerini de karşılayabilecek kahve tonunu bulmak olacaktır. Doğru tonu bulduğunuzda çehrenizin nasıl değiştiğini siz de göreceksiniz. O zaman gelin kahve saç rengi ve tonlarını inceleyelim.

Kahve Saç Rengi Tonları Nelerdir?

Açık Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır

Açık saç renkleri mi yoksa koyu saç renkleri mi kullanmak istediğine karar veremeyenlerin imdadına yetişen bu renk, cilt alt tonu sıcak ve soğuk tonlar arasında bulunanlar için oldukça doğal görünen bir seçenek. Açık kahve saç rengi tüm cilt tonlarına uygundur.

Açık Kahve Saç Rengi
Açık Kahve Saç Rengi

Koyu Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Klasik renk sevenlerin vazgeçilmezlerinden olan, doğal ve etkileyici bir hava katan koyu kahve saç rengi, kadınlar tarafından sıkça tercih edilen renklerdendir. Her ne kadar iddiasız bir renk gibi dursa da ufak dokunuşlarla son derece canlı bir görünüm katabilecek olan ve asil duran bu renk tüm cilt tonlarına ve her yaştan kadına uyum sağlar.

Koyu Kahve Saç Rengi
Koyu Kahve Saç Rengi

Altın Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Son yıllarda sıklıkla tercih edilen kahve tonlarından olan altın kahve, kahverengi üzerine altın ışıltıları olan özellikle sonbahar ve kış aylarında oldukça sıcak bir görünüm ortaya koyan bir renktir. Tabi sonbahar ve kış aylarında hoş görünen bu renk ilkbahar ve yaz aylarında kullanılmaz diye bir şey yoktur. Bir hayli parlak ve enerjik duran, özellikle buğday ve esmer tenli kadınlara yakışan bu rengi, doğru alt ton seçimi yaparak beyaz tenli kadınlar da kullanabilir. Açık, koyu ve yoğun altın kahve alt tonları olan bu rengi beyaz tenli kadınlar kullanmak isterlerse koyu altın kahveye yönelmeleri daha doğru olacaktır. Açık altın kahve tonu, buğday tenli ve esmer tenlilere daha çok yakışmakla beraber, açık tenlilerde soluk bir görünüm ortaya çıkmasına sebep olabilir. Ama yine de açık altın kahve kullanmak isteyen beyaz tenli bir kadınsanız makyajla bu rengi dengeleyip kullanabilirsiniz. Yoğun altın kahve tonu ise belirgin bir görünüm isteyenlerin tercihi olabilir. Tüm cilt tonlarına uymakla beraber altın kahve saç rengi, tüm yaş grupları tarafından da rahatlıkla kullanılabilir. Bu renk natürel ve zarif bir hava katmasının yanında birkaç yaş genç görünmenizi de sağlayacaktır.

Altın Kahve Saç Rengi
Altın Kahve Saç Rengi

Küllü Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Küllü saç modasının bir farklı tonu da küllü kahve saç rengi. Gri yansımalarla kahvenin buluşması sonucu ortaya çıkan bu renk buğday tenli ve esmer kadınlarda çok hoş ve şık durmaktadır fakat beyaz tenli kadınlar da isterse bu rengi tercih edebilir. Açık küllü kahve, koyu küllü kahve ve yoğun küllü kahve olmak üzere üç alt tonu bulunmaktadır. Bu renkle solgun görünmemek için özellikle beyaz tenli kadınların makyaj da uygulaması gerekir.

Değişik saç modellerine uyum sağlayacak olan bu renk özellikle dalgalı saçlarda ayrıca güzel durmaktadır. Saçlarını tümüyle boyatmak istemeyenler ise bu rengi uçlara uygulayabilir. Bu uygulama şekli de küllü kahve saç rengine çok yakışmaktadır.

Küllü Kahve Saç Rengi
Küllü Kahve Saç Rengi

Sütlü Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

İlhamını birçoğumuzun severek içtiği sütlü kahveden alan bu renk beyaz ve kahvenin uyumundan ortaya çıkmış kumral saç rengi oldukça yakın bir renktir. Parlak ve doğal duruşuyla kadınların dikkatini çeken bu renk kahve tonlarını seven aynı zamanda açık tonları kendine yakıştıranlar için güzel bir alternatif. Tüm cilt tonlarının kullanabileceği bu renk özellikle buğday tenli kadınlara çok yakışmaktadır. Açık sütlü kahve ve koyu sütlü kahve olmak üzere iki alt tonu bulunmaktadır.

Bal Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Son zamanların öne çıkan renklerinden olan bal kahve saç rengi, açık kahvenin üzerine bal renkli yansımaların olduğu sıcak ve göz alıcı bir renktir. Bal kahve saç rengi buğday tenli ve esmer kadınlara çok yakışmaktadır. Açık bal kahve ve koyu bal kahve alt tonları mevcuttur. Bu rengi tüm saça uygulamak istemeyenler balyaj, röfle veya ombre seçeneklerini de değerlendirebilirler.

Bal Kahve Saç Rengi
Bal Kahve Saç Rengi

Bakır Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Kahve üzerine bakır yansımaların olduğu bu canlı renk saçlara ayrı bir ışıltı sağlıyor. Bakır yansımaların ağırlıkta olduğu bakır kahve saç rengi, yoğun ve parlak duruşuyla mat saçlara elveda dedirtiyor. Tüm cilt tonları tarafından kullanılabilecek olan bu rengin beyaz tenli kadınlara ayrıca yakıştığını da belirtmek gerek. Açık bakır kahve, koyu bakır kahve, sıcak bakır kahve ve yoğun bakır kahve olmak üzere farklı alt tonlara sahip bu havalı renk çok çabuk akma eğilimi gösterdiğinden, kullanmak isteyen kadınların saç bakımına dikkat etmeleri gerekmektedir.

Tarçın Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Kahvenin altın ve tarçın rengi yansımalarla bezendiği bu hoş renk de vazgeçilemeyen kahve tonlarından. Özellikle açık tenlilere çok yakışan tarçın kahve saç rengi, solgun görünmekten de kurtulmak için güzel bir tercih olabilir. Oldukça parlak ve enerjik duran bu renk yaz ayları başta olmak üzere tüm zamanlarda ışıl ışıl görünmenizi sağlayacaktır.

Buzlu Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Koyu renkler sevenlerin severek kullanacağı alternatiflerden olan buzlu kahve saç rengi esmer tenli kadınlara çok yakışır. Bu rengi kullanmak isteyen kadınlar komple boyanın yanı sıra röfle, balyaj, ombre ve gölge gibi farklı yöntemler tercih ederek de saçlarına değişik bir hava ve parlaklık katılmasını sağlayabilirler.

Buzlu Kahve Saç Rengi
Buzlu Kahve Saç Rengi

Karamel Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Kahveyle karamel ışıltıların eşsiz buluşmasından oluşan bu renk canlılığı ve sıcaklığıyla içinizi ısıtacak hoş bir görüntü elde etmenize yardımcı olur. Altın karamel kahve, küllü karamel kahve ve koyu karamel kahve gibi alt tonları bulunmaktadır. Karamel kahve saç renkleri özellikle beyaz ve buğday tenli kadınlara çok yakışsa da esmerler de ton seçimine dikkat ederek bu rengi deneyebilir.

Bronz Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Koyu kahve üzerine hafif bakır yansımalarla ortaya çıkan bu renk koyu renk seven kadınlara ışıl ışıl bir görünüm vadediyor. Son zamanlarda yıldızı parlayan renklerden olan bronz kahve ister açık ister koyu tenli olsun kadınlara yakışıyor.

Kızıl Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Kızıl ve kahvenin çapıcı birleşiminden ortaya çıkan bu renk son derece ışıltılı ve şık bir renktir. Tüm cilt tonlarının kullanabileceği bir renk olmasıyla beraber rengin duruşu göz rengi, yüz şekli gibi faktörlerden de etkilendiği için bazen başkasında gördüğünüz ve beğendiğiniz gibi bir etki yakalayamamanız mümkün. Burada önemli olan rengin size yakışıp yakışmayacağını iyi tahlil edebilmektedir. Sıcak duruşlu bu rengin açık kızıl kahve ve koyu kızıl kahve saç rengi olmak üzere iki alt tonu mevcuttur. Seçim yaparken alt tonlara da dikkat edilmelidir.

Çikolata Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Açıktan koyuya birçok alt tonu olan çikolata kahve birçok kadının favorileri arasında yerini alıyor. Severek kullanılan bu renk doğal olduğu kadar canlı ve enerjik görünmeyi de sağlıyor. İddialı bir renk olmasa da sağlıklı bir görünüm katan ve kullanım açısından da rahat olan bu renk tüm cilt tonlarına uymaktadır. Çikolata kahve saç renginin; açık çikolata kahve, orta çikolata kahve, soğuk çikolata kahve, bitter çikolata kahve saç rengi gibi farklı alt tonları mevcuttur.

Çikolata Kahve Saç Rengi
Çikolata Kahve Saç Rengi

Akaju Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

İlhamını tropikal bölgelerde yetişen bir ağaç olan akajudan alan bu renk kahve ve kızıl tonlarının muhteşem uyumuyla ortaya çıkmıştır. Farklı, canlı ve benzersiz olan bu renk açık tenli kadınlara oldukça yakışmaktadır. Siz de akaju kahve saç rengine geçmek istiyorsanız, en iyi sonuçları kahve saç renkleri üzerine yapılacak uygulamadan elde edebileceğinizi bilmelisiniz. Eğer saç tonunuz açık renklerde ise bu rengi elde etmek zor olacağından boyama işlemi için uzman bir kuaförden yardım almalısınız.

Akaju Kahve Saç Rengi
Akaju Kahve Saç Rengi

Mocha Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Son yılların trend renklerinden olan mocha saç rengi kahvenin en sıcak tonları arasındadır. Orta bir ton sayılabilecek bu renk çikolata ve kahvenin güzel uyumuyla ortaya çıkmıştır. Taze ve ferah bir görünüm sunan bu renk her cilt tonundan kadına yakışmaktadır.

Mocha Kahve Saç Rengi
Mocha Kahve Saç Rengi

Türk Kahvesi Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Adını severek tükettiğimiz Türk kahvesinden alan bu renk koyu renk sevenler için son dönemlerin popüler renklerinden. Beyaz tenlilere oldukça yakışan Türk kahvesi saç rengi parlaklığıyla oldukça hoş görünümler ortaya çıkarmaktadır. Ayrıca bu renge diğer saç renklerinden geçiş de oldukça kolaydır. Koyu renk saçları olanlar bu rengi tek seferde boyamayla elde edebilecekken açık saç rengine sahip olanlarda ikinci boyama işleminden sonra tam olarak kendini gösterecektir.

Türk Kahvesi Saç Rengi
Türk Kahvesi Saç Rengi

Soğuk Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Küllü soğuk yansımalara sahip olan kahvenin bu koyu tonu farklı duruşuyla kullananlarına oldukça havalı bir görünüm katmaktadır. Soğuk kahve saç rengi daha çok esmer tenli kadınlara yakışsa da diğer cilt tonlarına sahip olan kadınlar da doğru alt ton seçimiyle bu rengi kullanabilir.

Soğuk Kahve Saç Rengi
Soğuk Kahve Saç Rengi

Sıcak Çikolata Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Kahvenin koyu tonlarından olan bu renk bakır, kızıl, karamel yansımaların çikolata kahveyle benzersiz uyumu sonucunda ortaya çıkmıştır. Canlılığı, parlaklığı ve uzun süren kalıcılığı ile oldukça rahat bir kullanım sunan bu renk tüm cilt tonlarına oldukça yakışmaktadır.

Kakao Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Oldukça koyu bir kahve olan kakao kahve saç rengi, beyaz tenli ve buğday tenli kadınlarda çok hoş durmaktadır. Özellikle renkli gözlere sahipseniz kakao kahve gözlerinizi de ön plana çıkaracaktır. Ayrıca pastel tonlarla yapılacak hafif bir makyajla da bu saç rengi dikkat çekici bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır.

Kakao Kahve Saç Rengi

Maun Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Kızılın bordoya kaçan tonları ve kahvenin bir araya gelmesiyle ortaya çıkan mükemmel uyumun sonucu olan maun saç rengi, çarpıcı görünümüyle kadınların vazgeçilmezleri arasında. Hem açık tenli hem koyu tenli kadınlara yakışan bu renge geçiş yapmak için ise saçın zemin tonunun çok koyu olmaması gerekmektedir, aksi takdirde maun rengin tam olarak kendini göstermesi mümkün olmaz. Eğer saçlarınız çok koyu renk ise önce açtırma işlemi uygulayarak bu rengi elde edebilirsiniz.

Maun Saç Rengi

BENZER YAZILARIMIZ

Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır: Kumral Saç Rengi Tonları

Bal Köpüğü Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Soğan Kabuğu Saç Rengi Kimlere Yakışır: Tonları Nelerdir?

Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır: Bakır Saç Rengi Tonları Neler

Kestane Saç Rengi Kimlere Yakışır: Kestane Saç Rengi Tonları

Kızıl Saç Rengi Kimlere Yakışır: Kızıl Saç Rengi Tonları Neler

Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır: Karamel Saç Rengi Tonları

Dore Kahve Saç Rengi

ÖZET

Açık Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Sıcak ve soğuk alt tona sahip kadınların sıklıkla tercih ettiği saç tonu açık kahve saç rengi tonlarıdır.

Bronz Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Koyu kahve saç rengi üzerine hafif bakır tonları atılarak elde edilen bronz kahve saç rengi esmerlerin tercih ettiği saç renkleri arasındadır.

Bakır Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Bakır yansımalarının fazlasıyla bulunduğu bakır kahve saç rengi tüm cilt tonlarına yakışmaktadır.

Bal Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Buğday tenli ve esmer tenli kadınların tercih ettiği renkler arasında olan bal kahve saç rengi açık kahve saç rengi üzerine bal tonları atılarak elde edilir.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.