2020 Yılında Eski Moda Akımları Geri Dönüyor

2020 yılı Şubat  ayı içerisinde bulunmamız ile birlikte kadınların en çok merak ettiği noktalardan birisini bu yıl hangi moda akımlarının geri döneceği oluşturuyor. Özellikle çok eski zamanlardan beri kullanılan ve bu yıl tekrar moda olan giyim türleri, aksesuarlar ve saç modelleri çok daha fazla merak oluşturuyor.

Eski zamanlarda olduğu gibi metalik ürünler, bu sene de çok moda olarak tercih ediliyor. 2020 yılı moda akımları için metalik ürünleri aksesuar, kıyafet ve ayakkabılar üzerinde tercih edebilirsiniz. Örneğin, metalik renkli ayakkabılar sayesinde bu sene kot pantolonlarla uyumlu bir şekilde en trend kullanımları sağlayabilirsiniz.

Elbise ve giyim tercihlerinde ise neon renk seçenekleri 2020 yılı modasında çok daha değişik bir noktaya ulaşıyor. Örneğin, bu sene neon pastel renkler çok daha sık bir şekilde görülmeye başlanıyor. Pastel tonlarda oluşturulan neon renkleri özellikle elbiselerde ve ikili takımlarda sıklıkla görülürken, monokrom renk etkisi ile yeni baştan tek renkli olarak oluşturuluyor.

Eski zamanlarda kullanılan trençkot ürünleri hiçbir zaman modası geçmeyen ürünler olarak bu yıl biraz şekil değiştirmiş formda yeniden kullanılmaya başlanıyor.

Geçmiş yılların oversized modasından etkilenmiş şekilde yeniden tasarlanan trençkot ürünleri çok daha farklı modeller ortaya çıkarabiliyor. Özellikle geniş ve dağınık yakalar, kemerler ve salaş tarzlar trençkot ürünlerinde bu yıl için en doğru seçenekleri oluşturuyor.

Elbise kombinleri ile birlikte mutlak şekilde tercih edilen aksesuarlar arasında ise küçük el çantaları ve askılı çantalar oluşturuyor. Bu yıl küçük çantalar ise her şeyin çok daha büyük olarak kullanıldığı 2020 yılında çantalar özellikle boyut küçültme devam ediyor. Bu yıl moda akımlarında alabildiğine küçük boyutlu ve minimal çantalar tercih ediliyor.

Hiçbir zaman giyim modasında eksilmeyen ve her zaman tercih edilen takım elbiseler de bu dönem moda akımlarında kendini gösteriyor. Kadınların sıklıkla tercih etmeye başladığı takım elbiselerde istenilen her renk ve her desen farklı kumaşlar sayesinde elde edilebiliyor. Bilhassa takım elbiselerde bol kesimler ve uzun ceketler 2020 modasında sıklıkla rastlanıyor.

Ayrıca 2020 yılı için moda trendlerinde giyim ürünleri için dar kesimler de sıklıkla tercih ediliyor. Ceket, pantolon ve bluz gibi tüm ürünlerde dar kesimli ürünlerin seçilmesiyle birlikte belinizi ve ince vücudunuzu vurgulayan modeller daha fazla olumlu bir görüntü oluşturuyor. Örneğin, bu sezon dar kesim ile üretilen blazer ceketler vatka ile daha geniş bir vurgu oluşturuyor.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.