2020 Rus Takvimine Göre Bebek Cinsiyet Belirleme ve Öğrenme

Rus Takvimi 2020 Bebek Cinsiyeti Hesaplama

Anne ve baba adayları hamilelik döneminde veya öncesinde doğacak bebeklerinin cinsiyetini merak ederler. Bebeğin cinsiyetini öğrenebilmek için hamilelikte 16. hafta beklenir. Anca dünyanın bazı bölgelerinde bebeğin cinsiyeti noktasında ailelere yardımcı olacak bazı takvimler vardır. Bu takvimlerden bir tanesi de Rus takvimidir. Aysha okurları için hazırladığımız yazımızda Rus takvimine göre bebek cinsiyetinin nasıl hesaplandığını derledik.

rus takvimi 2020 cinsiyet hesaplama
rus takvimi 2020 cinsiyet hesaplama

Rus Takvimi Nedir?

Hamilelik sürecinin başlamasıyla birlikte anne, baba ve ailenin diğer üyeleri gelecek küçük misafir için birçok hazırlık yaparlar. Ancak bu hazırlıklar bebeğin kız veya erkek olmasından dolayı renkler ve eşyalar konusunda farklılıklar gösterebilir. Yeni bir cinsiyet hesaplama yöntemi olan Rus takvimine göre anne adayının gebe kaldığı dönem bebeğin cinsiyeti ile ilgili bilgi verir. Ancak doğru bir sonuca ulaşılması için bilgilerin doğru girilmesi önemlidir.

En Çok Tercih Edilen Cinsiyet Belirleme Takvimleri

Çin Takvimi 2020

Japon Takvimi 2020

Rus Takvimine Göre Cinsiyet Hesaplama 2020

Rus takvimine göre bebeğin cinsiyetinin hesaplanabilmesi için öncelikle anne ve baba adayının doğum tarihinin doğru bilinmesi gerekir. Bu bilgilerin gün, ay ve yıl olarak doğru girilmemesi halinde hesaplama sonucu yanlış olur. Ardından annenin son adet gördüğü tarih girilerek bir hesaplama yapılır.

Rus Takvimi 2020 Cinsiyet Belirleme Doğru Çıkıyor mu?

Rus takvimine göre bebeğin cinsiyetinin hesaplanması anne ve babanın hücre yenilenmeleri tahmini doğrultusunda yapılıyor. Ancak Rus takvimi diğer hesaplama yöntemleri gibi bilimsel olarak kanıtlanmamıştır ve geleneksel bir yöntemdir. Çin takvimi gibi Rus takvimi kesin bir sonuç vermez ancak bu yöntemi uygulayanlar bebeklerinin cinsiyetlerini hesaplama yönteminde hesaplayarak doğru olduğunu ifade ediyorlar.

Anne ve baba adaylarının doğum tarihleri değişmez ancak anne adayının her yıl adet tarihi değişeceğinden dolayı sonuçlar değişkenlik gösterir. Budan dolayı bu yıl yapılan hesaplama bir sonraki yıl için geçerli olamayabilir.

 

RUS TAKVİMİ 2020 İLE CİNSİYET HESAPLAMA
Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.