Bordo Renk Ruj Kimlere Yakışır: Hangi Cilt Tonuna Uygundur

Bordo Renk Ruj Kimlere Yakışır?

Bordo ruj son zamanlarda kullanımı popülerleşen, özellikle sevenlerinin kolay kolay vazgeçemediği iddialı ve kullanması cesaret isteyen bir renktir. Koyu renkler listesinde olan bordo ruj, ihtişamıyla göz doldururken doğru kullanımla son derece asil bir duruş da sergiler. Özellikle gece dışarı çıkarken veya özel organizasyonlarda sıklıkla tercih edilen bu renk, son yıllarda günlük kullanımda da sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Hatta en çok sonbahar ve kış aylarına yakıştırılan bordo, ilkbahar ve yaz aylarının da sevilenlerine adını yazdırmıştır.

Bordo Ruj Rengi Hangi Cilt Tonuna Uygundur

Koyu tonlardan olan bordo renk ruj, en çok beyaz tenli ve açık buğday tenli kadınlara yakışmaktadır. Koyu buğday tenli veya esmer tenli kadınlar da isterlerse bu rengi kullanabilirler elbette ama beyaz tenli kadınlarda durduğu kadar hoş görünmeyecektir. Bu sebeple koyu ten rengine sahip kadınların daha açık renklere ya da şeffaf parlatıcılara yönelmeleri daha doğru olacaktır.

Bordo renk ruju kendinize yakıştırıyorsanız, bu rengi alırken dikkat etmeniz gereken bir husus da dudağınıza beğendiğiniz bir bordo rengi uyguladıktan sonra rengin değişip değişmeyeceğini kontrol etmektir. Bunun sebebi ise rujun dudak pigmentleriyle bir araya geldikten kısa bir süre sonra pembe, turuncu veya mavi alt tonlar olarak yansıma ihtimalinin olmasıdır. Bu durumda gördüğünüz ve beğendiğiniz rengi elde etmeniz mümkün olmayacaktır. O yüzden seçtiğiniz bordo renk rujun bu tarz bir etkileşime girip girmediğine dikkat etmelisiniz. Eğer bu şekilde değişime uğramayan bir bordo renk bulursanız gönül rahatlığıyla alıp kullanabilirsiniz. Bordo ruja en yakın vişne çürüğü ruj kimlere yakışır öğrenmek için makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bordo renk ruj, koyu ton rujlardan olduğu için kullanımına da dikkat edilmesi gereken renklerdendir. Bu rengi kullanırken seçtiğiniz rujun tonunda bir dudak kalemi edinmeniz sizin için çok iyi olacaktır. Bu şekilde dudak çerçevenizi en iyi şekilde belirleyeceğiniz için rujunuzu taşırmadan sürmeniz kolaylaşacaktır.

Tüm bunlarla beraber bordo renk ruj kullanırken makyajınızın geri kalan kısmını iyi ayarlamanız da önemli bir husus. Bordo ruj, koyu ve dikkat çekici bir renk olduğu için tamamlayıcısı olduğu makyajın hafif olması gerekmektedir. Özellikle geri planda kalacak, sade bir göz makyajı tercih etmek bordo ruj rengini daha iyi gösterecektir ve sizi de boğmayacaktır.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor.İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.