Cilt Bakım Ürünlerinde Kore Kalitesi

 

 

Cilt bakım ürünleri tüm dünyada kadınların en fazla ilgi gösterdikleri ve alışveriş yaptıkları alanların başında gelir. Bakımlı olmak için değil, kendine iyi bakmak isteyen kadınlara yönelik bu sektör her geçen gün büyümekte, farklı ihtiyaçlara farklı çözümler sunan ürünler üretilmektedir. Cilt sorunları, cilt temizliği ya da bakımı gibi uçsuz bucaksız bir alanı kapsayan cilt bakım ürünleri dünyası, kadınların araştırarak her yeni gün yeni bir markayı keşfettikleri sınırsız bir alandır. Herkesin herhangi bir cilt bakım ürünü için tercih ettiği bir marka vardır. Uzun yıllardır kullandığı belirli ürünler gün gelir artık ihtiyaçları karşılamaya yetmez. Bunun için yeni arayışlar, yeni denemeler yapılır. Bir de özellikle son yıllarda kimyasal içerikli cilt bakım ürünleri yerini doğal içerikli ürünlere bırakmaya başlamıştır.

Cilt, en önemli vitrindir esasında. Yapılacak bakım ve gösterilecek ilgi ile sizi mutlu etmeye yardımcı olacaktır. Kendini güzel hisseden herkes, daha güvenli görünmeye ve böyle olmaya başlar. Bunun için elbette pek çok husus vardır ancak cilt güzelliği ve genel olarak güzellik, özellikle bir kadın için en mutlu edici konuların başında gelir. Bunun içindir ki kadınlara yönelik hiç bir sektör özellikle de kozmetik asla ölmeyecek, önemini hiçbir zaman kaybetmeyecektir.

Kore kozmetiği hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? Son yıllarda tüm dünya kadınlarının yoğun ilgisi ile karşılaşan Kore kozmetiği, gerek markaları gerekse markalara ait doğal içerikli cilt bakım ürünleri ile fazlasıyla dikkat çekmeye başlamıştır. Peki neden? Kore kozmetiği neden önemlidir dersiniz? Kore sahip olduğu coğrafya gereği pek çok doğal bitkiyi topraklarında barındırmaktadır. Ve birçok bitki cilde iyi gelen özlerden oluşmaktadır. Bitki özleri ile hazırlanan kozmetik ürünlerinin de cilde sağlamış olduğu faydalar göz önünde bulundurulduğunda, Kore kozmetik markaları hazırlamış oldukları doğal ürünler ile pek çok kadının birinci tercihi haline gelmiştir. Tüm dünya kadınlarının büyük bir ilgisiyle karşılaşan Kore cilt bakım ürünleri ve  markalara göz atmaya ne dersiniz?

Kore cilt bakım ürünleri denilince akla ilk gelen markalar ve ürünleri şu şekildedir;

 

  • Manyo: Bu marka Kore’de en fazla tercih edilen markalarından biridir. Koreli kadınların güzellik sırları denilince akla ilk gelen markalardan olan Manyo, tamamen vegan dostu olması ile de dikkat çekmektedir. Markaya ait özellikle dikkat çeken ürünler; aydınlatıcı güneş kremleri, aydınlatıcı vitamin serumu, doğal yağlardan oluşan cildi yatıştıran serum ve vitaminler, arındırıcı ve aydınlatıcı tonikler, cilt temizleme yağları, cilt yenileyici ampul, bitkisel peeling ve daha fazlası karşımıza çıkmaktadır. Genel olarak markanın ürünlerinin genel yapısı cildi yenileme ve aydınlatma üzerine hazırlanmıştır. Özellikle probiyotik ile desteklenen pek çok maske ve ürüne sahip olan Manyo, Türkiye’de de pek çok kadın tarafından özellikle tercih edilmektedir.
  • Klairs: Bu marka adından söz ettiren ürünleri hazırlayan en bilindik Kore kozmetik markalarından biridir. Pek çok markada olduğu gibi Klairs de cilt bakım ürünlerinde doğal içeriklere önem veren bir markadır. Ülkemizde de satışı fazlasıyla yapılan markaya ait dikkat çeken ürünlerden bazıları şu şekildedir; temizleme yağları, cilt aydınlatıcı maske, cildi yatıştıran tonik, vitamin serumları, C vitamini ve E vitamini maskesi, gözenekleri sıkılaştıran kremler, kolajen kremleri ve setleri, yaşlanma karşıtı bakım setleri, ince çizgilerin görünümünü azaltan kafeinli göz jeli, anti aging ampuller.
  • By Whistrend: Kore kozmetiğinin ilk markalarından olan ve tüm dünyada en fazla ilgi ile karşılaşan markalardan olan By Whistrend özellikle cilt sorunlarına karşı savaş açan ürünleri ile dikkat çekmektedir. Özellikle akne, leke gibi sorunlara karşı hazırlamış olan ürünleri oldukça sevilen ve tercih edilen markanın öne çıkan bazı ürünleri şöyledir: propolisli akne ampulü, cilt pürüzsüzleştirici toz, aydınlatıcı maske, dengeleyici probiyotik krem, sivilce söndürücü bant, cilt dengeleyici tonik, hidrasyon ampulü, sivilce karşıtı jel, cilt pütürlerini önleyen krem, cilt düzeltici setler, vitamin setleri, sivilce setleri.

Her markanın mutlaka ürünleri arasında bulunan tonikler, cildi temizlemek ve bakımını yapmak için en önemli ürünlerden biridir.

Toniklerin Cilde Faydaları Nelerdir?

 Tonik , gözenekleri derinlemesine temizleyen, cildi yatıştıran kısacası cildin ihtiyaç duyduğu bakımı ona sağlayan en önemli cilt bakım ürünlerinden biridir. Pek çok özelliği bulunan tonik, özellikle cilt bakım rutininde mutlaka olması gereken ürünlerdendir. Cildinizin fazlasıyla beğeneceği Kore markalı tonik çeşitleri şu şekildedir;

 

  • Klairs dengeleyici tonik; cildin PH dengesini koruyarak cildin kurumasını önler. Cildi yumuşatma özelliğinin yanında ciltte meydana gelmiş ihtihabı azaltır.
  • Real Barrier Hyaluronik tonik; cilt tahrişini azaltan bu tonik, cilt bariyerini güçlendirerek cildin doğal elastikiyetini korumasına yardımcı olur.
  • I’m From aydınlatıcı pirinçli tonik; cilt lekelerine karşı savaş açan bu tonik, ciltte meydana gelmiş kahverengi lekelerin görünümü azaltarak cildin aydınlanmasını sağlar.
  • Manyo berraklaştırıcı tonik; donuk ve mat görünümle ciltlere ışıtlı verirken geniş gözeneklerin görünümünü azaltan bu tonik, ciltteki pütürlüğü gidererek pürüzsüzleştirici bir dokunuş sağlar.

 

Kore kozmetiği ve Kore cilt bakım ürünleri tamamen cildin ihtiyaçlarına karşı hazırlanmış içeriklere sahiptir. Türkiye’de ise, Kore’nin en fazla sevilen marka ve ürünleri Korendy Türkiye’den rahatlıkla temin edebilir, güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Cildinize iyi bakacak ürünler için Korendy Türkiye’yi ziyaret etmeyi unutmayın.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın