Cilt Tiplerine Göre 5 Doğal Yüz Maskesi Tarifi

Doğal Yüz Maskeleri

Vücudunuzda eksik giden durumlar olduğunda benimle ilgilen dercesine hemen belirtisini gösterir. Yüzünüzde de aynı durum söz konusu eğer yüzünüzü ihmal ederseniz bunu sivilce, siyah nokta gibi şeyler çıkararak acil durum uyarısı verir. Bu gibi durumlarda bir güzellik merkezine gidip, sizin de evinizde yapabileceğiniz maskelere onca para vermenize gerek yoktur. Hatta içine koyduğunuz malzemeleri bileceğiniz için doğal bir karışım her zaman insanın içini rahat ettirir. Evde doğal yüz maskesi yapma düzenini oturtmak biraz zordur ancak en azından yorgunluğunuzu almak için 2-3 haftada bir uygulanmasında yarar vardır. Şimdi evinizde pratik bir şekilde yapacağınız, kimyasal olmayan maskelerin tariflerine bakalım.

doğal yüz maskesi tarifleri
doğal yüz maskesi tarifleri

Zeytinyağı ile Yüz Maskesi

Cilt tipiniz kuruysa eğer nemlendirmek ve parlatmak istiyorsanız 1 tatlı kaşığı zeytinyağını yüzünüze sürün ve dairesel hareketlerle yedirin. Hem bu hareketlerle kan dolaşımını arttırmış hem de neme doymuş sağlıklı bir cilt elde edeceksiniz.

Muz Bal Yüz Maskesi Tarifi

Kuru ciltlere başka bir alternatif olarak 1 adet muzu püre haline getirip, 2 yemek kaşığı bal ve 2 yemek kaşığı yoğurtla karıştırarak homojen hale getiriniz. Bu karışımı yüzünüze uygulayın 10 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayınız.

Süzme Yoğurt İle Yüz Maskesi Tarifi

Yağlı ya da karma cilde sahipseniz imdadınıza süzme yoğurt yetişecektir. Kaseye 1 yemek kaşığı süzme yoğurdu alın ve bunu yüzüne sıvayın. 20 dakika bekleme süresinden sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayınız. Yoğurt sayesinde cildiniz yumuşama ve temizlik hissiyatının oluştuğunu göreceksiniz.

Soda ile Doğal Yüz Maskesi Tarifi

Yağlı ve karma ciltlere alternatif olarak yüzlerini kirden arındırmak ve temizlemek için soda kullanımı uygundur. 2 yemek kaşığı kadar sodayı parmaklarınızla yüzünüze uygulayın. Cildiniz sodayı anında emecektir zaten. Bu uygulamayla cildinizin nemlendiğini hissedeceksiniz.

Yeşil Çay ile Doğal Yüz Maskesi Tarifi

Tüm cilt tiplerine uyacak ve şaşıracağınız bir tarife geldik şimdi. Önce vücudunuza detoks olsun diye içtiğiniz sallama yeşil çay poşetini şimdi yüzümüze kullanacağız. Tükettiğiniz 4 adet yeşil çay poşetini 15 dakika buzdolabında beklettikten sonra yüzünüzün istediğinizi bölgesine koyarak ferahlayabilirsiniz. Bu sayede cildinizi gençleştirme etkisi yaratmış olacaksınız. Poşetler ısınınca kaldırıp yüzünüzü kurulayabilirsiniz.

NOT: Yüzünüzü yıkadıktan sonra el havlusu yerine kağıt havluyla kurulamayı tercih edin.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.