Doğru Tesettür Kombini Nasıl Olmalı?

Tesettür kombinde hem doğru şekilde giyinmek hem de şık ve modern olmak için farklı birçok seçeneğe ulaşmak mümkün. Bu anlamda hem markaların hem de tasarımcıların önerileri ile, tesettürlü kadınların kendi zevklerine uygun parçaları bir araya getirmesi gerekiyor. Böylelikle ortaya en şık tesettür kombin alternatifleri çıkacaktır.

Öncelik elbette dinin gerektirdiklerine uygun şekilde giyinildiğine emin olmak. Bu aşamadan sonra tesettürlü hanımların şık bir görünüme sahip olması için kıyafet seçimlerini gözden geçirmesi gerekecektir. Genelde uzun şekilde yapılan tunikler, elbiseler, etekler ve pantolonlar sıklıkla tercih edilir. Her iki parçayı da uzun ve bol şekilde tercih etmek, tesettürlü hanımların olduğundan daha kilolu görünmesine neden olabilir. Aynı zamanda kıyafetlerin desen ve renklerini ortaya çıkarmaz. Bu tarz tesettür kombin seçeneklerinde, bir parça daha dar ya da kısa seçilebilir. Örneğin; uzun bir tunik ile birlikte daha dar kesimli pantolon ve etekler tercih edilebilir. Aynı şekilde dar gelen bir üst giyim grubu, bol etekler ve pantolonlar ile daha şık duracaktır. Tesettür dış giyim ürünleri, diğer parçaları kapatacak şekilde değil, uyumlu duracak şekilde seçilmelidir. Bu tarz detaylar ile tesettür giyimde doğru seçimleri herkes sağlayabilir.

 

Uyumlu renkler, etkili aksesuarlar, desenli kıyafetler ve farklı kumaş seçenekleri ile, daha modern ve kullanışlı tesettür kombin alternatifleri elde edilecektir. Bunun için sezon trendlerine de mutlaka göz atılmalıdır.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

istanbul escort bayan