Dünyacı Ünlü Modacılar İSTONMOD Moda Günleri’nde İstanbul’da Bir Araya Geldi

Uluslararası markaların buluştuğu İSTONMOD Moda Günleri İstanbul’da gerçekleşti. Birçok ünlü markanın bir araya geldiği etkinlik, ünlüler geçidine sahne oldu. Özge Ulusoy, Şevval Şahin, Demet Şener, Deniz Akkaya, Wilma Elles gibi tescilli güzeller podyumda boy gösterdi.  ISTONMOD Moda Günleri ile Avrupa ve Ortadoğu’nun kalbinin attığı yer olan İstanbul’u modanın başkenti yapmak hedefleniyor.

Avrupa ve Ortadoğu’nun merkezi noktasında yer alan,  modanın kalbinin attığı İstanbul’da gerçekleşen İSTONMOD Moda Günleri uluslararası marka ve yerli-yabancı modellerin katılımıyla Grand Hyatt İstanbul’da gerçekleşti. 28-29 Mayıs’ta iki gün boyunca süren etkinlikte İran modasına yön veren markalar Türkiye’de tanıtıldı. Yerli-yabancı 15 farklı tasarımcı ISTONMOD Moda Günleri’nde Sonbahar-Kış koleksiyonlarını sergiledi.

Etkinlikte konuşma yapan Deniz Akkaya, “Ülkemizde böyle etkinliklerin olması hem ülkemizin tanıtımı açısından hem de ülkemize döviz kazandırmak açısından oldukça sevindirici. ISTONMOD gibi etkinlikleri her zaman destekliyorum. Eylül ayında gerçekleşecek olan ISTONMOD Moda Haftası için şimdiden sabırsızlanıyorum.” dedi.

Tescilli güzel Şevval Şahin, “Bu tarz organizasyonların ülkemizde yapılması bizleri mutlu ediyor. Bugün iki defilede yer alacağım, oldukça heyecanlıyım.” dedi.

Açılış konuşmasını yapan ISTONMOD CEO’su Navid Porkar sözlerine Napolyon Bonapart’ın Eğer dünya tek bir ülke olsaydı, başkenti İstanbul olurdu diyerek başladı. Büyük alkış toplayan Porkar, “Yerli ve yabancı uluslararası birçok tasarımcı ve markayı İstanbul’da buluşturduğumuz ISTONMOD Moda Günleri aslında bir başlangıç diyebiliriz. Eylül ayında gerçekleştireceğimiz ISTONMOD Moda Haftası’nda dünyaca ünlü tasarımcı ve markaları daha geniş kapsamlı olarak İstanbul’da ağırlayacağız. Türk markalarını da ISTONMOD Moda Haftası’na bekliyoruz.” diyerek konukları Eylül ayında gerçekleşecek olan ISTONMOD Moda Haftası’na şimdiden davet etti.

Organizasyonun Ortadoğu marka yüzü Sadaf Taherian ise, “Avrupa ve Ortadoğu’nun kalbinin attığı Türkiye’yi modanın başkenti yapma hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

Etkinlikte dünyaca ünlü markalardan Neva Türkiye’nin potansiyelini dünyaya göstermek için ilk kreasyonunu sergilerken, Heva, Sepip Parsa, Sonya Dresses,  Ghonche, Bluemorfo, Russia Brana, Roseti, Sweet Dolce, Neva Amdal, Sara M, Veluxe, Taghechian, Magghi, Luvu Liv Türkiye’den ise Haute Couture, Elay Counture, Viola&Vesper  markalarının 2022-2023 Sonbahar-Kış koleksiyonları sergilendi.

Türkiye’den Demet Şener, Özge Ulusoy, Wilma Elles, Şevval Şahin, Deniz Akkaya gibi tescilli güzeller, Avrupa’dan ise Megghi Galo, Nadin Medvetchuk gibi isimler podyumda boy gösterirken, organizasyonun Ortadoğu’daki yüzü Sadaf Taherian güzelliğiyle, Avrupa’daki yüzü Valentina Vignali ise şık kıyafetiyle dikkatleri üzerine çekti.  Defile sonrası düzenlenen after party’de yerli ve yabancı birçok tasarımcı eğlenceli anlar geçirdi.

Etkinliğin detaylarını @istonmod instagram sayfasından ya da www.istonmod.cominternet sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın