Eczacıbaşı’ndan Öğrencilere Yüksek Destek

Her yıl İstanbul Kültür Sanat Vakfı bünyesindeki Eczacıbaşı Topluluğu sayesinde dağıtılan İKSV Kültür Sanat Kart bu yıl daha fazla öğrenciye ulaşıyor. 2019 yılında alınan kararla 2000 üniversite öğrencisine bu kartın dağıtılması planlanıyor.

Kurucu sponsor olarak İstanbul Kültür Sanat Vakfı bünyesinde yer alan Eczacıbaşı Topluluğu her yıl önemli bir destek gerçekleştirerek, İKSV Kültür Sanat Kart dağıtımı gerçekleştiriyor.

2019 yılı itibariyle 7 Ocak Pazartesi günü başlayan başvurular ile birlikte gençlerin Kültür Sanat etkinliklerine erişimini daha kolay bir hale getirmek için dağıtılan bu kartların sayısı bu yıl için 2000 rakamına çıkarıldı. Geçen yıl yayınladığı “İşim Gücüm Budur Benim“ adlı kitap ile gelirlerini daha fazla artıran Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı bu gelirleri projeye aktararak, daha fazla kart dağıtımının gerçekleştirilmesini sağladı. 2017 yılından bu yana sürdürülmekte olan kart projesinde 2019 yılı için 7-20 Ocak tarihleri arasında yapılan başvurularda 2000 öğrenciye kart dağıtılması sağlanıyor.

Eczacıbaşı Topluluğu desteği ile yapılan bu projede çekilişle belirlenecek 2000 öğrenci 250 TL değerindeki İKSV Kültür Sanat Kart sahibi olabilecek.

Kültür Sanat Kartına Başvurmayı Unutmayın

Öğrenimini Türkiye’de sürdürmekte olan ve 18-25 yaş arasında bulunan üniversite öğrencileri belirtilen tarihler arasında bu kart için başvurularını gerçekleştirebilirler. Başvuruların yapılması için işlemler internet üzerinde gerçekleştirilirken, kultursanatkart.iksv.org adresi üzerinde sorulan tüm sorulara doğru bir şekilde yanıt verilmesi ve başvuru formunun eksiksiz bir şekilde hazırlanması gerekiyor.

İnternet üzerinden başvuru gerçekleştiren kişiler arasında çekiliş yapılacak kart dağıtımı ile birlikte kart sahibi olan öğrenciler yine kendileri gibi öğrenci olan bir kişiyi etkinliklere davet etmek için bilet alabiliyor. Bilhassa çekiliş sonucunda İstanbul dışında hak kazanan öğrenciler Ankara, İzmir ve Antalya Biletix şubeleri üzerinden kartlarını teslim alabilecekler.

Öğrenciler sahip oldukları kartlar sayesinde İstanbul Müzik Festivali, İstanbul Caz Festivali ve Filmekimi gibi birçok farklı etkinliğe katılabilir. Öğrencilerin tercihine bağlı bir şekilde Film Festivali’nde 1 TL ile öğrenci bileti alınabilir veya tiyatro festivalinde 25 adede kadar 10 tane öğrenci bilet temin edilebilir.

Birçok ulusal veya uluslararası etkinlik için bilet alırken bu kartı kullanabilir ve büyük kültürel fırsatları değerlendirebilirsiniz. Öğrenciler birçok festival ve etkinliğe katılma şansını bu kartla kazanırken, 81 ilden 120 bine yakın öğrenci, 2018’de başvuru yaptı. Bu yıl sağlanacak daha yüksek sayıda kart nedeni ile daha fazla başvurunun sağlanması bekleniyor.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.