Esmerlere Makyaj Tüyoları

Esmer bir tene sahipseniz ve kendinize uygun makyajı bulamıyorsanız sizler için esmerlere özel makyaj tüyoları derledik…

 

GÖZLER GÖZ ÖNÜNDE

Esmerlerin makyaj konusunda dikkat etmesi gereken en önemli tüyo, gözleri ön plana çıkartmaktır. Bunun için ise özellikle yazın çarpıcı renklerle ya da yaz tonlarıyla gözlerinizi ön plana çıkartarak tam bir moda ikonu olabilirsiniz. Sadece far da değil, renkli eyeliner de kullanarak farklı bir çarpıcılığı sunabilirsiniz.

 

PEMBE RENKTEN UZAK DURMALISINIZ

Esmerlerin dikkat etmesi gereken en önemli kısım pembe renkten uzak durmaktır. Çünkü pembe daha çok beyaz tene yakışacak ve sizi ruhsuz bir görünüme katacaktır. Pembe yerine sarı, turuncu gibi daha canlı renklerle makyajınızı tamamlayabilir ve daha hoş bir görünüme kavuşabilirsiniz.

 

TEN RENGİNİZE UYGUN FONDOTEN KULLANIN

Bazıları açık renkli gözükmek için kendi teninden daha açık fondöten kullanmayı tercih ediyorlar. Fakat bu son derece yanlış bir karar. Çünkü yüzünüze ne kadar açık renk sürerseniz sürün boynunuzun koyuluğu göze batacak ve sahte bir renge sahip olduğunuz ortaya çıkacaktır. Bunun yerine kendi renginizde fondöten alarak güzelliğinize daha da güzellik katabilirsiniz.

 

ELMACIK KEMİKLERE MERHABA

Beyazlarda bu duruş pek görülmese de esmerlerde elmacık kemikleri olmazsa olmazlardan… Elmacık kemiklerinizi meydana çıkartmak için önce bronzlaştırıcı uygulamalısınız. Böylelikle elmacık kemikleriniz daha da belirgin olarak çok daha güzel bir görünüme kavuşabileceksiniz.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

istanbul escort bayan