Neon Dinamiğinde Kış Dekorasyonu!

Aysha Dergi yazarlarından Mimar Betül Boy Zafer, bu ay ki yazısında kış dekorasyonunda neon ürünlerin kullanımı ile ilgili önerilerde bulundu…

Kış ayları gelmek üzereyken yeşil ve mavinin tonları 2019 da yerini; mercan, turuncu ve sarı renklerine bırakacak. Yeni bir müjde verecek olursam, bazı dekorasyon severler, bu tonları neon renklerde buluşturma keyfine varabilecekler. Biraz çılgınca olabilir fakat bir o kadar da trend ve dinamik bir görünüm elde etmenizi sağlayacak. Yani renkleri sıkıcılıktan kurtarıp daha canlı hale getireceğiz bu kış.

EV DEKORASYONUNDA NEON RENK KULLANIMI!

Örneğin en basit çözümlerden biri yastık dekorasyonudur. Mevsim geçişlerinde değiştirmesi ve yenilemesi en kolay elemanlardır yastıklar. Modayı yaşam alanlarında yakından takip ettiğinizi gösterebilir hem de küçük dokunuşlarla ruhunuzu besleyebilirsiniz.

Biz şimdi bu neon renkleri nasıl kullanacağız? Hem de kış ayında…

Örneğin yazın kaldırdığımız ve sırasını bekleyen kilimler… Sahne onların. En moda kilimler; şimdi neon tonlarında ipliklerden rengarenk dokunmuş olanlarıdır. Evimizi ısıtan bu halıların tonlarıyla da bize mutluluk verdiğini göreceksiniz.

“KENDİNİZE BİR KOLTUK ŞALI ALIN”

Yastık dikişlerinde veya koltuk battaniyelerinde de kullanabiliriz neon renkleri. Koltuk battaniyesi demişken; neden koltukların üzerine birer battaniye ve ya şal çıkartıp atmıyorsunuz? Haydi deneyin. Dolabınızda bulunduğundan eminim. Belki de fırsatını bulmuşken yeni yapacağınız bir alışverişle bu tonlarda koltuk şalını alıp evinizin en güzel köşesinde en sevdiğiniz koltuğun üzerine atabilirsiniz. Sonra o dinamiği yaşamaya başlayın. Görseli ayrı mutlu edecek sizi; ısınmak istediğinizde alacağınız haz ayrı bir mutluluk.

NEON KIŞI!

Neon kışı diyoruz yani; renklerin dili olan, en göz alıcı şekilde parlayan ve yan yana gelince birbirinden güç alan bir dönem. Daha cesur konuşmak gerekirse mobilyalara da sıçrayacak bu neon renkler. Kimi mobilyalarda yerini alacak. Belki bir sehpa belki bir sandalye cilasında ya da koltuk döşeme kumaşında görmeye başlayacağız. İddia severler ise kapılarını boyatacaklar. Biz farkında olmasak da yavaşça yayılacak bu moda akımı.

Hanımlara önerim; uzun zamandır yaşam alanlarımızda kullandığımız gri, siyah ve toprak tonlarını gelin kış gelmeden renklendirin. Soğuk havanın tam tersine sıcak bir havaya büründürün en değerli mekanlarınızı. Böylelikle temaya yaklaşmak hem içinizi açacak hem de bu kış fark yaratmanızı sağlayacaktır.

Mimar Betül Boy Zafer

 

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor.İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.