Evde Cilt Bakımı İçin Gerekli Malzemeler

Evde Cilt Bakımı İçin Gerekli Araç Gereçler

Havan ve Kolu

Genellikle üç değişik çapta temini mümkündür, 7,5, 11,3 veya 15 cm, ve mermer, cilalı granit, renkli ve kum presli cam veya tahta. Ben ağırlığı nedeni ile daha büyük taş tipini tercih ederim. Kuru tohumları ezmek için; özsularını çıkarmak için taze bitkiler, çiçekler ve böğürtlen veya ahududuları ezmek için; ve ananas, papaya ve çilek gibi ayrılabilir meyve ezmeleri hazırlamak için mükemmeldir. Bunlar daha büyük gereç satıcıları, mutfak gereçleri satıcıları ve sağlıklı gıda satıcıları veya posta havalesi yolu ile satılırlar.

Sıvı tarifleri ince boyunlu saklama kaplarına dökerken küçük bir huni (plastik veya paslanmaz çelik) çok işe yarar. Huniler çok değişik boyutlardadır ve pek çok hırdavatçı ve markette bulunur.

Kahve Değirmeni

Bu mutfak nesnesi sahip olduğum bütün diğer gereçlerden en fazla kullandığımdır. Temel olarak kabuklutohum öğütücüsünün aynisidir. Ben yulaf ezmesi, badem, tohum ve çiçekleri toz haline getirip yüz ve vücut ovmaları ve maskeler hazırlamak için öğütürüm. Kozmetiklerim ve kahve için farklı değirmenler kullanırım, kahve çekirdekleri kaybolmayan bir tat ve aroma bırakır ki bu da cilt bakım ürünlerinize sinip ürünlerinizin bozulmasına neden olabilir.

Kaseler

Cam, plastik, paslanmaz çelik, emaye veya seramik kaseler kullanın. Temizlenmelerinin kolay ve tutulmalarının rahat olmasına dikkat edin. En küçük bir defalık yüz ovması için kullanacağınız kaseden yüz buharı için kullanacağınız büyük bir kaseye kadar değişik boyutlarda kaselere ihtiyacınız olacak.

Kesme Tahtası

Değişik maddeleri dilimlemek ve parçalamak için kullanılır. Et ürünlerini işlemek için ayrı bir kesme tahtası bulundururum. Tahtalarınızı sıcak, sabunlu ve daha fazla dezenfektan etki için bir miktar beyazlatıcı ilave edilmiş su ile yıkayın.

Ölçme Bardakları ve Kaşıkları

Krem ve losyon hazırlama sıklıkla tam ölçüm gerektirir; bunların işe yaradığı yer burasıdır.

BENZER YAZILARIMIZ

Sivilcelere Kesin Çözüm: Soğan Kürü Nedir Nasıl Uygulanır

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor.İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.