Evimizi Sonbahara Nasıl Hazırlayalım?

Yaz rehavetinin içinde aslında bir de sonbahara hazırlık var. Sonbahar ayları; Eylül ayında okulların başlamasıyla birlikte tekrar yuvanıza döndüğünüz ve yeni bir başlangıca hazır olduğunuz zamanlar diyebiliriz. Bursa çıkışlı f2msgrup mimarlarından Mimar Figen Erdağ Demircan dekorasyonda 2018 sonbahar trendlerini ve küçük dokunuşlarla evimizi nasıl yenileyebileceğimizi anlattı.

 

PODYUMDAN EV DEKORASYONUNA…

Evinizi nasıl yenileyeceğiniz konusunda ilham almak isterseniz moda devlerinin Sonbahar 2018 defilelerine göz atabilirsiniz. Moda defilelerinde dominant olarak karşımıza çıkan renkler ve desenler çoğunlukla dekorasyon trendlerine de yansır.

Yaz trendlerinde karşımıza çıkan devasa desenler sonbahara da taşınıyor. Moda dünyasında gördüğümüz büyük hırkaları, ceketleri, oldukça büyük boyuttaki çantaları; rahat kanepeler, koltuklar olarak düşünün! Ayrıca devasa yapraklar duvar kağıdı, masa örtüsü, yastık veya yeşil yapraklı dev bir bitki olarak evinize yansıyabilir. Modada öne çıkan çizgileri bu şekilde gardırobunuza ve evinize yansıtabilirsiniz.

Sonbaharın renkleri bu kez mor, üzüm rengi gibi kırmızının koyu tonlarını taşıyor. Buna biraz da hardal rengi ekleyebilir, örneğin yeni nevresim takımı alacaksanız bu renkleri tercih edebilirsiniz. Güz mevsiminin koyu havasını bu şekilde dengeleyebilirsiniz. Ayrıca yağmurlu ve soğuk akşamlara yakışacak kokulu mumları kullanmanız romantik bir hava yakalamanızı kolaylaştıracaktır. Veyahut da mevsim çiçekleri ile yemek masanızda fark oluşturmanız mümkün.

Modada görülen 80’lere dönüş trendi ise denim ceketler, basketbol formaları şeklinde karşımıza çıkıyor. Kısacası 80’lerdeki sokak modası geri dönüyor. Bunun iç mekanlara yansıması da retro dokunuşlar şeklinde olacak. Bu konuda yeteneğinize güveniyorsanız bir duvarda graffiti çizebilir, 80’leri çağrıştıran bir sehpa ile o yıllara olan ilginizi yansıtabilirsiniz.

Minimalizm de yine bu dönemde ön planda. Evinizi sadeleştirme yoluna gidebilir, bu konuda yazılmış kitaplardan ilham alabilirsiniz. Daha az dolap, daha az eşya, monokrom desenler, doğal tonlar, fazla dikkat çekmeyen sessiz renkler bir seçenek olabilir.

Yeşilin ve büyük yaprakların hakimiyeti sonbaharda da devam ediyor olacak. Evinizi büyük yaprak desenli duvar kağıtlarıyla dekore etmeyi düşünebilir veya sadece bu desende büyük yastıklar alabilirsiniz. Bunun yanı sıra runnerlar, küçük bitkiler, sukulentler, cam kenarına dizeceğiniz minik saksılar, perdeler ile bu trende siz de ayak uydurabilirsiniz.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

istanbul escort bayan