Fashion Week İstanbul Üçüncü Gününde de İddialı İsimleri Konuk Etti

Dijitalle fizikseli bir araya getiren hibrit yapısıyla 18 Mart 2022 tarihine kadar devam edecek olan Fashion Week Istanbul’un üçüncü günü başarılı marka Dice Kayek’in Soho House Istanbul’da gerçekleştirilen film gösterimi ile başladı.  Paris Fashion Week resmi takviminde yer alan tek Türk markası olan Dice Kayek’in Sonbahar/Kış 2022 – 2023 koleksiyonu, içinde olmayı hayal ettiğiniz, istediğiniz pozitif duruma ulaşmanızı sağlayan neşe ve sevinç havasına ithafen tasarlandı.

Günün programı SUDIETUZ‘un kreatif direktörü Şansım Adalı’nın, Fashion Week Istanbul‘da sunduğu Sonbahar/Kış 22 koleksiyon sergisiyle devam etti. Kırım Kilisesi’nde gerçekleşen sergi, misafirlerini Türkiye’nin değerli miraslarından Dalyan Lagünü’ndeki ışıltılı su altı dünyasıyla buluşturdu. Kadınların güçlü figürlerini gösteren heykelsi elbiseler, mikro mini üstler, süper mini etekler 60 parçalık koleksiyonda belirgin unsurlar. Markanın imzası haline gelen origamik tüllere bu sezon el işçiliği “patch” detaylar ekleniyor. Geniş kesim denimler, oversize kabanlar ve yarı değerli taşlarla buluşan parçalar SUDIETUZ’un şu ana kadarki en güçlü koleksiyonları arasında yer alıyor.

Saat 17:00’da ise Mert Erkan, ‘GRETEL & HANSEL’ adını verdiği Sonbahar/Kış 2023 koleksiyonunu Soho House Istanbul’un Sinema Salonu’nda gerçekleştirdiği bir film gösterimi ile sundu. Başarılı tasarımcıya Oz Perkins’in yönetmenliğini üstlendiği korku/fantastik türündeki film Gretel & Hansel ilham kaynağı oldu. Filmdeki sahnelerden, mistisizmden, karanlık atmosferden ve hiçbir şeyin aslında görüldüğü gibi olmadığı gerçeğinden yola çıkılarak hazırlanan koleksiyonda toplam 22 look sergilendi.

Üçüncü günün programı Tuğba Atasoy ve Başak Cankeş’in film gösterimleriyle sona erdi. Tuğba Atasoy’un romantizmi yeniden tanımlayarak oluşturduğu “Romance on Ice” koleksiyonu, duygularının farkında ve gücünü duygularından alan kadınlara ithaf edildi. Türk modasının başarılı genç kuşak temsilcilerinden Bashaques’, ‘AYNI MI?‘   isimli 9. Giyilebilir Sanat koleksiyonunda, Anadolu medeniyeti motiflerini Güney Amerika’nın farklı dokuma kültürleriyle kaynaştırdı. Koleksiyon desenleri ve bazı ürünler NFT olarak da dijital sanat severlere sunuldu.

 

 

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın