Fazla Meyve Tüketiminin Zararları

Meyve tüketmek sağlığımız için çok faydalı olsa da her şey gibi fazlası da çok zararlı. Sizler icin fazla meyve tüketiminin zararlarını derledik…

 

10 TANEDEN FAZLASI ZARAR: YEŞİL ERİK

Yazın en sevilen meyvelerinden olan yeşil erik tuzlu tuzlu tüketildiğinde çekirdek kadar keyifli tüketiliyor. Sağlığa yararı da sayılmakla bitmese de fazla tüketmekte oldukça zararlı. Fazla tüketildiğinde ise, midedeki asit oranını arttırıyor ve mide ağırlarına ve bununla birlikte gelen mide rahatsızlıklarına neden oluyor.

 

10 TANEDEN FAZLASI ZARAR: KİRAZ

Yaz denince akla gelen meyvelerin başında gelen kiraz sağlığımız içinde son derece faydalı olsa da bir anda on taneden fazla tüketildiğinde de zararları meydana gelebiliyor.  Örneğin isal sorunu, mide ağrıları ve mide ekşimesi gibi sorunlar görülebiliyor.

BİR PORSİYONDAN FAZLASI ZARAR: KARPUZ

Yazın buz gibi karpuz kime iyi gelmez ki? Ama ne kadar güzel gelse de fazla tüketildiğinde maalesef sağlığa zararı dokunuyor. Günde en fazla dört dilim tüketmek ise çok faydalı.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın