Gelinlik Seçerken Sık Yapılan Hatalar

Hayatımızın en özel günü olan düğünümüzde en güzel gelinliği üzerimizde taşımak isteriz. Fakat o heyecanla ve panikle yanlış gelinliği seçebiliyoruz… Sizlere gelinlik seçerken sık yapılan hataları sizler için derledik…

 

GELİNLİK SEÇMEYE KALABALIK GİTMEYİN

Gelinlik seçmeye giderken birden tüm ailenizde size eşlik etmek isteyebilir. Onu çağırmazsam o darılır muhabbeti yüzünden çok fazla kişiyle gelinlik seçmeye gidebilirsiniz. Fakat bu durum gelinlik seçerken sizi çok fazla alternatife yönlendirecek ve kafanızın karışmasını sağlayacak sonucunda ise sizin hiç zevkiniz olmayan ama etrafınızdakiler beğendiği için hoşunuza giden gelinliği almak durumuyla karşılaşacaksınız. Bunun hiç yaşanmaması için gelinlik seçerken yakın kardeşiniz ve annenizle ya da yakın arkadaşınızla gitmeniz sağlıklı karar vermenizi kolaylaştıracaktır.

 

GELİNLİK DENERKEN HER GELİNLİĞİ DENEMEYİN

Gelinlik denerken size çok fazla seçenek sunulabilir. Fakat her seçeneği denediğinizde beğendiğiniz modelleri unutabilir ve yanlış tercihlere yönelebilirsiniz. Bu nedenle gelinlik seçerken önceden kafanızda model belirleyin ve ona benzer tarzda gelinliklere yönelin.

 

GELİNLİK SEÇERKEN TERCİHLERİNİZİ GÖZÜNÜZDE BÜYÜTMEYİN

Gelinlik seçerken dergilerde gördüğünüz modelleri beğenebilir ve o tarzda gelinlik isteyebilirsiniz. Fakat sonrasında modelin abartı olduğunu düşünerek vazgeçebilirsiniz. Gelinliğinizi seçerken böyle düşünerek sevdiğiniz tarzlardan uzaklaşabilirsiniz. Bunun yerine gelinlik tercihlerinizi gözünüzde büyütmemek ve kararlı bir şekilde seçmekte yarar var.

 

GELİNLİK SEÇİMİNDE ERKEN YA DA GEÇ KALMAMAYA DİKKAT EDİN

Gelinlik seçerken çok erkenden ya da çok geç karar vermek yanlış bir zamanlama olacak ve erken karar verdiğinizde yeni modelleri görecek ve seçtiğinize pişman olacak, geç karar verdiğinizde de acele davranacak ve tamamen istediğiniz modeli seçemeyeceksiniz. Bu nedenle gelinlik seçimini çok erkenden ya da çok geç yapmamaya dikkat edin.

 

BÜTÇENİZİ DÜŞÜNEREK HAREKET EDİN

Gelinlik seçerken pahalı modellere yönelebilir ve hesabınızı düşünmeden almak isteyebilirsiniz. Fakat bu durum hayal kırıklığı ile sonuçlanacağı için sizi üzebilir. Bu nedenle gelinlik seçmeden önce bütçenizi belirleyip o bütçe çerçevesinde modellere yönelmek çok önemli.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

istanbul escort bayan