Anti-Aging Hakkında Bilinmeyenler

Adını İngilizceden alan anti-aging, yaşlanma karşıtı olarak tercüme edilmektedir.  Anti-aging cerrahi operasyonlarla yapılabildiği gibi basit krem çözümleriyle de gerçekleştirilebilmektedir. Anti-aging hakkında sıkça sorulan sorulara bu yazımızda cevap verilecek.

Anti-Aging Nedir?

Yaşlanma karşıtı olmak üzere yapılan tüm uygulamalara bu ad verilmektedir. Basit olarak beslenirken fazla şekerden, tuzdan, yağdan kaçınılması bile bir anti-aging uygulamasıdır.

Ciltte Yaşlanma Nasıl Olur?

Genç bir cilt diri görünür ve sert bir hamur kıvamındaymış gibi algılanır. Fakat cilt yaşlandıkça gergin yapısını kaybeder. Gergin yapısını kaybeden cilt aynı zamanda yaşlanıyor demektir. Yer çekimi etkisini ciltte de gösterir. Ciltte oluşan çizgiler de yaşlılık belirtisi olarak algılanır.

Ciltte Yaşlanmayı Önlemek İçin Hangi Uygulamalar Yapılabilir?

Cildin temiz tutularak doğru ürünlerin kullanılması, doğru beslenme, sigaradan uzak durmak başlıca uygulamalardan bazıları olarak uzmanlarca belirtilmektedir. Bunun yanında tıbbi olarak makinelerle gerçekleşen uygulamalar da mevcuttur.

Merve Akdoğan

İstanbul Üniversitesi Radyo TV bölümü mezunu olan Merve Akdoğan, web içerik editörüdür. Moda, Kadın, Stil, Güzellik, Seyahat/Gezi alanlarında içerikler üreten editörümüz, alanında uzman isimlerle röportajlar da yapmaktadır.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın