Botox İle Kırışıklıklara Son!

Botox ameliyatları uygulandığı bölgenin sinirleri geçici olarak bloke edilmesiyle yapılır. Bundan ötürü etkileri tamamen geçici olmaktadır. Yapılan botoxun dayanaklılığı 6 ay kadar sürer. Ancak uygulanan bölgelerdeki mimik kaslarının özelliklerine göre 4 veya 8 ay süreyle bu periyodlar değişebilir. Botox’un etkisi mimik kaslarının geçici olarak durdurulması şeklindedir. Etkileri tamamen geçici olduğundan her hangi bir zarar söz konusu değildir. 

Botox boyun ve yüzdeki kırışıklıkların tedavisi, kaşların kaldırılması, migren tipinde baş ağrıları, boyun bölgesindeki yaşlılık bantlarının tedavisi gibi bölgelere uygulanır. Uygulama bütünüyle lokalizedir, doruk etkileri 14 ve 21.nci günlerde meydana gelir, etki uygulamadan 2-4 günden sonra başlar, etkisi 6-8 ay kadar sürer, sinir yaşamını etkilemez, uzun süreli etki için tekrar tekrarlanması gerekir.

Botox, kalıcılığı çok uzun olmayan ve kalıcılığı için tekrar edilmesi gereken bir yöntem olmakla birlikte; ameliyatsız, kolay ve ucuz bir tedavi olması nedeniyle estetik cerrahisinde çok tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Dünyada milyonlarca kişiye uygulanmış ve hiçbir ciddi komplikasyonla karşılaşılmamıştır. Botox’un deneyimli bir doktor tarafından uygulanması daha etkin ve güzel sonuçlar alınması bakımından önemlidir. Botox güvenli uygulamalardan biridir.
 

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın