Çilek’le Yapılacak Beş Muhteşem Tarif

Öyleyse ‘Çilek kokusu’ tabirini hayatımıza eklemiş olan bu güzel meyve ile yapılan, birbirinden güzel ve oldukça da pratik şekilde hazırlanan beş muhteşem tarife göz atmaya ne dersiniz? İşte içinde mutluluk ve muhteşem lezzetler saklayan çilekli tarifler…

Çilekli Tarifler
Çilekli Tarifler

Efsane haline gelmiş bir lezzet: Çilekli pasta
Pasta denildiğinde özellikle de yaz mevsiminde akla ilk gelen çeşitlerden birisidir çilekli pasta. Çileğin o dayanılmaz tadını ister kakao ile isterseniz de beyaz çikolata ile birleştirerek yapabileceğiniz çilekli pastalar, çilekli tarifler listesinin de başı olmayı hak etmektedir.

Çilekli Pasta Tarifler

Hem sağlık hem lezzet diyenlere:  Chia tohumlu çilekli yoğurt
Chia tohumu son zamanlarda özellikle de sağlıklı beslenme tutkunlarının ve diyet yapanların tercih ettiği bir tür besindir. Uzun süre tok tutma özelliği ve düşük kalorisi ile bilinen bu besin, tatlılar ile birleşerek diyet yapanların tatlı kaçamaklarında daha az suçluluk hissetmesini sağlamaktadır. Chia tohumunu en iyi lezzetlendiren meyvelerden birisi ise tabi ki çilektir. Chia tohumunun üzerine beyaz muhallebi hazırlayıp, en üstünü çilekler ile süslediğinizde hem pratik hem de sağlıklı bir tatlı elde etmiş olursunuz.

Çilekli  Yoğurt Tarifleri
Çilekli Yoğurt Tarifleri

Muhallebi ve çileğin dayanılmaz birleşimi: çilekli muhallebi
Sütlü tatlı sevenler için muhallebi vazgeçilmez tatlılar arasında yerini alır. Muhallebiyi daha da lezzetlendiren ve görüntü olarak dayanılmaz hale getiren sihirli dokunuşlardan birisi de çilektir. İsterseniz muhallebinin içine, isterseniz de üzerine kullanacağınız çilekler ile süt ve çileğin muhteşem uyumunu bir araya getirebilirsiniz.

Çilekli Tatlı Tarifleri
Çilekli Tatlı Tarifleri

Olmazsa olmaz: Çilek jöleli tatlı
Çilek dediğimizde olmazsa olmaz tatlılardan birisi çilekli jöledir. Birdenbire bastıran tatlı krizlerinin çözümü olan çilekli jöle, muhteşem tadı ve kolay yapılışı ile en iyi beş tarif listesinde yerini almış durumdadır.

Çilek ve daha fazlası: tartolet
Çoğu pastanenin vitrinini süsleyen kendisi küçük fakat tadı büyük tartoletler, çileğin lezzetini ortaya çıkaran en muhteşem tariflerden birisidir. Tek atımlık olan bu lezzet, üzerindeki meyvelerin yarattığı lezzet patlaması ile çilek ve daha fazlasını isteyenler için idealdir.

Merve Akdoğan

İstanbul Üniversitesi Radyo TV bölümü mezunu olan Merve Akdoğan, web içerik editörüdür. Moda, Kadın, Stil, Güzellik, Seyahat/Gezi alanlarında içerikler üreten editörümüz, alanında uzman isimlerle röportajlar da yapmaktadır.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.