Ezgi Mola ve Enis Arıkan’dan Tiyatro: “10 11 12”

Oyun, lüks bir rezidansa taşınıp komşu olan bir kadın ve erkeğin birbiriyle tanışmasını, ilişkisini ve sadece “kapı önüne bıraktığı çöpler” ile yaşam belirtisi gösteren bir diğer komşu üzerinden yaşama bakışlarını konu alıyor.
  
10 11 12’nin Konusu:
 
İlk evini alıp bir rezidansın 12 numarasında yaşayan genç kadının (Ezgi Mola) tüm hayalleri gerçek olmuştur. Daha sonra karşı dairesi 11 numaraya taşınmakta olan tuhaf ama çekici yeni komşuyla (Enis Arıkan) rezidansın koridorunda yolları kesişir. İkilinin hayatlarıyla övündükleri ve üstünlüklerini kanıtlamaya çalıştıkları sohbetlerle başlayan ilişkileri, her gün adım adım yerini 10 numarada yaşayan, hiç görmedikleri ve sürekli çöplerini kapıya bırakan diğer komşularıyla ilgili kurdukları planlara bırakır. Fakat işler hiç de umdukları gibi gitmez ve bu ikiliyi bol gerilimli, maceralı günler karşılar.

Rezidans kavramı, statü sembolü müdür? Statü hayatımızın neresindedir ve neresinde olmalıdır? Aynı binada oturuyoruz diye birbirimizle bağ kurmak zorunda mıyız? Aslında hiç tanımıyorken, hatta yüzünü bile görmemişken, ön yargılarımızdan kaynaklı öz kurgularımızla bir insana hayat yazmak da ne demek? Hayatın gerçeğine aslında ne kadar değiyoruz?
 
Tüm bu soruların cevapları Craft’ın yeni oyunu 10 11 12’de ele alınırken, oyunda yaşanılanlar izleyiciye oldukça tanıdık gelecek. Oyunu Aralık ayı boyunca Craft Kadıköy’de izleyebilirsiniz… 
 
 
 
 
 

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.