Mutluluk Yanıbaşınızda

Tabi ki bu konunun uzmanları size en uygun yöntemi belirleyerek yardımcı olacaklardır ancak hiç bunlara ihtiyaç hissetmeden kendi kendimize modumuzu değiştiremez miyiz?
Elbette mümkün! Bir hafta sonu kapalı alışveriş merkezlerine kendinizi atmayın. Havasız, bakteri dolu, binlerce elektromanyetik dalganın ve UV ışınlarının sardığı süslü bir ortamda bulunmayın. Kendinizi bir kıra, ormana ya da bir kumsala atın. Etrafınızda sadece parıldayan güneş, ağaç yapraklarının hışırtısı ya da su sesinin eşsiz tınısı olsun. Güne erken başlayın. Taze ve doğal gıdalardan azar azar yiyerek kendinizi besleyin. Meyveleri ellerinizle yiyin…
Yanınızda sadece yüzünde kocaman ve içten gülümsemesi olanların bulunmasına izin verin. Bisiklete binin mesela, ya da ağaçlardan meyveler toplayın. Küçük bir kedinin başını usulca okşayın veya bir kuşun tatlı melodisine kulak verin. Bunları birkaç hafta sonu yaptıktan sonra yaşamın tadını tekrar keşfetmiş olacaksınız.

Merve Akdoğan

İstanbul Üniversitesi Radyo TV bölümü mezunu olan Merve Akdoğan, web içerik editörüdür. Moda, Kadın, Stil, Güzellik, Seyahat/Gezi alanlarında içerikler üreten editörümüz, alanında uzman isimlerle röportajlar da yapmaktadır.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın