Sanat Âşıklarına Alternatif Rotalar…

tatil rotaları sanat gezi

St. Petersburg, Rusya
Ermitaj Müzesi (Hermitage) ve Dostoyevski Müzesi’ni de içinde barındıran müzeleriyle sanatseverlerin ilgisini çeken St. Petersburg, son zamanlarda en çok tercih edilen sanat şehirlerinden birisi.
 

tatil rotaları sanat gezi

Roma, İtalya
Hiç şüphesiz sanat denince akla gelen ilk şehirlerden birisi Roma’dır. İçerisinde koca bir tarih barındıran bu şehir; Vatikan Müzesi, Sistina Şapeli ile sanatseverlerin sanata doyduğu şehirlerin başında geliyor.
 

tatil rotaları sanat gezi

Berlin, Almanya
Almanya’nın Berlin kenti, başta Pergamon Müzesi olmak üzere Müzeler Adası’ndaki çok önemli müzelerinin yanı sıra, sokak sanatı ile de sanatseverlerin ziyaret etmekten en çok keyif aldığı şehirlerden birisidir.
 

tatil rotaları sanat gezi

Floransa, İtalya
Sanat denildiğinde İtalya’da Roma ile neredeyse başa baş gelecek bir şehir daha: Floransa. Kendinizi sokaklarında kaybedebilir, her sokağında sanata ve tarihe doyabilirsiniz.
 

tatil rotaları sanat gezi

Tokyo, Japonya
Uzakdoğu’nun iddialı şehri Tokyo, müzeleri ve galerileri ile Asya kıtasında sanatseverlerin sanata doyduğu şehirlerin başında gelir.
 

gezi-tatil

Prag, Çek Cumhuriyeti
Orta Avrupa’da sanat denildiğinde akla gelen ilk şehir şüphesiz Prag olacaktır. Orta Avrupa’nın gözbebeği Prag, sayısız müzeleri ile sanata doyuran şehirler arasında yer alır.
 

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.