Soğuk Havalara İnat Sağlıklı ve Yumuşak Bir Cilt

Soğuk havaların cildinizi yorduğu ve yıprattığı bu zamanlarda, vücudun giysisi olarak nitelendirebilecek cildinizin sağlıklı görünümünün ve ışıltısının yok olduğu da doğrudur.

Peki, soğuk havalarda cildinizi korumak için sonbahar aylarının bize sunduğu doğal yiyeceklerden faydalanarak evde hazırlayabileceğiniz bakım maskeleri nelerdir? İşte doğal besinlerden faydalanarak evinizi güzellik salonuna dönüştürme önerileri…

Mucizevî Besin: Bal Kabağı Maskesi
Bal kabağı, içeriğinde bulunup da cilde çok iyi gelen C vitamini ile çinko sayesinde pahalı olan ve içerisinde kimyasal barındıran birçok bakım ürününden daha faydalıdır. Ayrıca bal kabağı, içeriğinde bulunan A vitamini sayesinde cildi yatıştırır ve iyileştirir.

Bal kabağı maskesi için ihtiyacınız olan malzemeler:
1 yemek kaşığı bal kabağı
1 tatlı kaşığı bal
Yarım tatlı kaşığı süt

Hazırlanışı: Bütün malzemeleri karıştırarak, yuvarlak hareketler ile göz bölgesi haricinde bütün yüzünüze masaj yaparak uygulayınız.

Bu karışımı 15-20 dakika cildinizde bekletip sıcak su ile durulayınız.

Kırmızı Mucize: Kızılcık Maskesi
Sonbaharın en güzel renklerinden birisine sahip olan kızılcık, içeriğinde barındırdığı  antioksidan ve C vitamini sayesinde cilt için oldukça faydalıdır. Kızılcık, özellikle göz çevresinde oluşmuş olan koyu dairelerin kapanmasına yardımcı olur. Eğer yoğurt ve bal gibi cildinizi yumuşatıcı bir besin ile karıştırırsanız; cildinizi sağlıklı ve parlak bir görünüme ulaştıracak maske elde etmiş olursunuz.
 

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.