Vizyonda Bu Hafta Neler Var?

Kümes
Ufuk Bayraktar’ın yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı ilk uzun metraj filmi Kümes; Antakya Altın Defne Film Festivali’nde ‘Ulusal En İyi Film Ödülü’, ‘Ulusal En İyi Senaryo Ödülü’ ve Antalya Film Festivali’nde ‘Altın Portakal Ulusal İzleyici Ödülü’ne layık görüldü.
 
Film 1950’lerde dağ yamacına kurulmuş birkaç haneli bir köyde yaşayan Saniye, kocası Süleyman, çocukları Hikmet, Yılmaz, Mehmet ve Asiye’nin hikâyesini konu ediniyor. Saniye’nin vereme yakalanmasıyla derinden sarsılan aile, Saniye’nin öleceğine kesin gözüyle bakması nedeniyle ailesine bakması için Süleyman’ı kısır bir kadınla evlenmeye ikna etmesiyle daha da büyük bir şok yaşar. Fakat tedavi süreci başarılı geçer ve Saniye kısa bir zamanda sağlıklı bir kadın olarak evine geri döner. Artık yaşadıkları ev, iki kadının yuvası olacaktır… 
 
Filmin oyuncu kadrosunda Hasibe Eren, Selen Domaç, Ufuk Bayraktar, Mehmet Dere, Turgay Kaya ve Ecrin Eva Gülceman yer alıyor.
 

kümes

 
Masterminds
Zach Galifianakis ile Kristen Wiig’in başrollerini paylaştığı Mastermind, çok karakterli bir suç komedisi olarak karşımıza çıkıyor. Zırhlı bir araçla bankalardan alınan paraların teslimatından sorumlu olan David, çalışma arkadaşı Kelly’den hoşlanır ve Kelly’nin yönlendirmesiyle büyük bir vurguna kalkışır… Yönetmenliğini ve senaristliğini Jared Hess’in yaptığı film, 2 Aralık’ta vizyonda!
 

masterminds

 
Sevdam Gözlerinde Kaldı
1970’li yılların sonunda İstanbul Üniversitesi’nde öğrenci olan Mahir, o dönemki ülkücü hareketin de tanınan simalarındandır. Ülkücü hareketteki kardeşlik hukukuna ragmen Mahir ve aynı okulda okuyan Belgin, aralarında olanlara karşı koyamazlar ve bir araya gelirler. 1980 ihtilalinin araya girmesi ve gelişen olaylarla tüm bağlar kopar, hikâyenin gidişatı değişir. Mahir de Şeyh Edebali’nin dergâhına sığınır. Dram dolu hikâyesi ile Sevdam Gözlerimde Kaldı, bu hafta vizyonda.
Ahmet Yenilmez, Burak Alp Yenilmez, Hümeyra Çetin, Mehmet Ali Tuncer, Nejat Yıldız ve Hasan Kaçan’ın oyuncu kadrosunda bulunduğu filmin yönetmenliğini de Ahmet Yenilmez yapıyor.
 

sevdam gözlerinde kaldı afiş

Görümce
Gelin ve görümce arasındaki çekişmeyi mizahi yönden ele alan film, fazlaca düşkün olduğu erkek kardeşi Ahmet’le mutlu mesut yaşayan Yeliz’i anlatır. Ahmet’in sevdiği kadın Deniz’e evlenme teklifi etmesiyle işler değişir ve Yeliz, arkadaş grubuyla kafa kafaya verip bu ikiliyi ayırma planlarına başlar…
Filmin başrollerinde Gupse Özay, Buğra Gülsoy, Eda Ece, Zeynep Kankonde, Danilo Zanna, Özlem Tokarslan, İnci Pars, Dilşah Demir ve Özlem Öçalmaz yer alırken;  senarist koltuğunda ise Gupse Özay oturuyor.
 

görümce

Müttefik
Müttefik, 1942 yılında Kuzey Afrika’da düşmanla savaşan Fransız direniş savaşçısı Marianne Beausejour ile karşılaşan istihbarat subayı Max Vatan’ın hikâyesini konu alıyor. Bu tehlikeli ikili, Casablanca’da gerçekleştirdikleri ölümcül bir görev sonrası evlenen iki ajandır. Max’in, eşinin bir Nazi ajanı olabileceğinden şüphelenip Marianne’i araştırmaya başlamasıyla evliliklerinin gidişatını da değiştirecek şeyler yaşanır. Dikkatleri üzerine çeken filmin başrollerinde Brad Pitt ve Marion Cotillard yer alıyor.
 

müttefik

 
Karanlıklar Ülkesi: Kan Savaşları
Anna Foerster’in yönetmenliğini üstlendiği, Kate Beckinsale’in Selene’e yeniden can vereceği Karanlıklar Ülkesi: Kan Savaşları, Selene’in hikâyesini anlatmaya bu filmde de devam ediyor…
 

karanlıklar ülkesi afiş

 
Babamın Kanatları
Birçok uluslararası festivalde gösterimi yapılan Babamın Kanatları, kanser hastası olduğunu öğrenen İbrahim ile yeğeni Yusuf’un hikâyeleri üzerinden engellenmesi mümkün olabilen işçi ölümlerine dikkat çekiyor.
Film zorlu ve güvenliğin olmadığı koşullarda çalışan iki işçinin üzerinden, bir insanın hayatının değeri nedir sorusuna cevap arıyor. Menderes Samancılar, Musab Ekici, Tansel Öngel, Kübra Kip, Mustafa Kırantepe ve Sarp Aydınoğlu’nun oyuncu kadrosunda bulunduğu filmi; Kıvanç Sezer yazıp yönetti.
 

babamın kanatları

 
 
 

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.