Yaz Öncesi Dikkat!

Baharın gelmesi ve güneşin etkisini hissettirmesi ile birlikte güneş koruyucuların günlük rutinimize eklenme zamanı da gelmiş demektir. Güneş koruyucunun cildinizde bıraktığı parlak ve yağlı görüntüden rahatsız olduğunuz için güneş koruyucu kullanmıyorsanız size güzel bir haberimiz var. Günlük makyajınızda kullandığınız ürünler artık SPF özelliği yüksek olarak çıkarılmakta ve bu durum günlük rutininize SPF eklemenizi de kolaylaştırmaktadır.  İşte size SPF içeriğini makyaj rutininize eklemenin en kolay yolları…

Fondöten tercihi önemli!
Fondöten kullanıyorsanız özellikle bahar ve yaz aylarında içerisinde SPF bulunduran ürünleri tercih etmelisiniz. Bu tercihte size yol göstermesi için SPF oranı en yüksek olan ve en sevilen fondöteni olan; ‘Estée Lauder Double Wear Cushion BB All Day Wear Liquid Compact SPF 50’ ürününü tercih edebilirsiniz.
 

Estée Lauder Double Wear Cushion BB All Day Wear Liquid Compact SPF 50
Estée Lauder Double Wear Cushion BB All Day Wear Liquid Compact SPF 50

Nemlendirici
Yağlı bir cildiniz olsa bile cildinizi nemlendirmekten asla vazgeçmemelisiniz. Bunu yaparken işin içine SPF özelliğini eklemek ise bir taşla iki kuş vurmak gibi! Siz de 30 veya daha yüksek SPF seviyesine sahip bir nemlendirici ile güneş koruma özelliğini günlük rutininize ekleyebilirsiniz.
 

Murad Resurgence Age–Balancing Moisture Broad Spectrum SPF 30
Murad Resurgence Age–Balancing Moisture Broad Spectrum SPF 30​​​​​​​

Mineral Fondötenler
En sevdiğimiz fondötenlerden birisi; içeriğinde çinko oksit ve titanyum oksit bulunduğu için güneşten koruma sağlayan mineral fondötenlerdir.
 

BareMinerals Foundation Broad Spectrum SPF 15
BareMinerals Foundation Broad Spectrum SPF 15​​​​​​​

Göz Kremi
Gözaltlarınız ve göz çevreniz için kullandığınız ürünlerin içeriğinde yüksek oranda SPF olmasına dikkat ederek, güneş koruma özelliğini rutininize ekleyebilirsiniz. Size referans olması açısından en sevilen ürünlerden birisi olan ‘Shiseido Sun Protection Eye Cream Broad Spectrum SPF 34 Sunscreen’ ürününü tercih edebilirsiniz.
 

Shiseido Sun Protection Eye Cream Broad Spectrum SPF 34 Sunscreen
Shiseido Sun Protection Eye Cream Broad Spectrum SPF 34 Sunscreen
Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın