Yedigöller; Sessizlik Ve Tabiatın Özdeşleştiği Cennetten Bir Köşe..

550 hektarlık alana sahip Yedigöller Milli Parkı, vadiler arasında mevcut Seringöl, Nazlıgöl, Büyükgöl vb. 7 gölden oluşmaktadır. Çeşit çeşit ağaçlarıyla zenginliğine zenginlik katan milli park buraya gelen herkesi büyülemektedir.

yedigöller

Yedigöller İstanbul’a yaklaşık dört buçuk saat uzaklıktadır. 1965 yılından itibaren milli park olarak koruma altına alınmıştır. Bolu ilinin sınırları içerisindedir.

yedigöller

Her mevsim farklı özelikler gösteren bu bölgede özellikle kampçılık öne çıkan faaliyetlerden biridir. Mevsime göre renkten renge giren meşe, köknar, gürgen ve ıhlamur ağaçları arasında huzur bulursunuz.

yedigöller

Yedigöller Milli Parkı içerisinde görülmesi gereken gülen kayalar, şelale, Pisagor ağacı, dilek çeşmesi tavsiye edilen yerlerdir. Üzeri yapraklarla örtülmüş Nilüferlerin kapladığı bu göller eşsiz renklere boyanmış bir tablo görüntüsü vermektedir. Burayı gidip görmek, görüp hatıralarla satırlara dökmek lazım..

Merve Akdoğan

İstanbul Üniversitesi Radyo TV bölümü mezunu olan Merve Akdoğan, web içerik editörüdür. Moda, Kadın, Stil, Güzellik, Seyahat/Gezi alanlarında içerikler üreten editörümüz, alanında uzman isimlerle röportajlar da yapmaktadır.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın