Zencefilli El Peelingi Tarifi

Doğal yollarla yapabileceğiniz el peelingi ile ellerinizdeki ölü cilt hücrelerini atabilir ve ellerinize doğal bakım yapabilirsiniz.

Malzemeler:

1 su bardağı kahverengi şeker

Çeyrek fincan hindistan cevizi yağı

Çeyrek fincan tatlı badem yağı

1 yemek kaşığı toz zencefil

Yapılışı:

Zencefili bir kasenin içine koyunuz ve üzerine hindistan cevizi yağını ekleyin. Ocağı düşük ısıya alın ve zencefil ile hindistan cevizi yağını yavaşça ısıtın. Homojen olması için 5 dakika yeterlidir. Daha sonra bu karışımı süzün ve süzülen karışımı ve zencefili soğumaya bırakın. Sonra da üzerine badem yağını ilave edin. Hepsini iyice karıştırın. Son olarak ise kahverengi şekeri ekleyin ve tekrar karıştırın. Bu süreçte karışım kalınlaşacak ve yavaş yavaş donmaya başlayacaktır. Bir kaşık yardımıyla saklayacağınız kasenin veya kabın içine karışımı doldurun ve kapağını iyice kapatın. Doğal el peelinginiz hazır ve istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Merve Akdoğan

İstanbul Üniversitesi Radyo TV bölümü mezunu olan Merve Akdoğan, web içerik editörüdür. Moda, Kadın, Stil, Güzellik, Seyahat/Gezi alanlarında içerikler üreten editörümüz, alanında uzman isimlerle röportajlar da yapmaktadır.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın