Havuç Pantolon Kimlere Yakışır: Havuç Kesim Kimler Giymeli

Havuç Kesim Pantolon Nedir 

1980’lerde moda haline gelen havuç pantolon modeli son yıllarda tekrar gündeme gelmiştir. Model, basen kısmı genişçe olup bacaklara doğru daraldığı için havuç kesim olarak adlandırılmıştır. Havuç  pantolon modeli basen kısmı geniş kesim olduğundan kombinlemesi zor ve diğer pantolon modellerine göre oldukça riskli bir modeldir. Bu model kesim itibariyle kadın hatlarını olduğundan geniş gösterme özelliğine sahiptir.Bu yüzden bu pantolon modelini, havuç pantolon modeli kimlere yakışır ve yakışmaz olarak iki ayrı başlık altında anlatmamız gerektiğini düşünüyorum. Çünkü havuç modeli kullanırken yaptığımız en küçük hata bacak boyumuzu olduğundan daha kısa ve basenlerimizi daha geniş gösterme özelliğine sahiptir. Gelelim Havuç pantolon kime yakışır sorusuna.

Havuç Pantolon Kimlere Yakışır

Havuç model basen kısmı geniş ve bacaklara doğru daralan bir özellik gösterdiğinden,basen kısmı dar bacakları zayıf ve uzun kadınlar tarafından tereddütsüz tercih edilebilir ve bu tipe sahip kadınlarımıza çok yakışır.

Havuç Pantolon Modeli Kimlere Yakışmaz

Havuç pantolonu kimler giymeli sorusunun yanısıra, bu modelimiz kesim itibariyle basen bölgesi bol geldiğinden basen bölgesi geniş ve bacak boyu kısa olan kadınlarımız tarafından kesinlikle tercih edilmemelidir. onlar daha çok dar kesimli pantolonları tercih etmelilerdir. Çünkü havuç model sizi olduğundan daha kilolu ve daha basık yani kısa gösterecektir.

Boru Paça Pantolon Kimlere Yakışır

Havuç Kesim Pantolon Nasıl Kombinlenmeli

Havuç kesim pantolunu hem günlük hem özel davetlerde kullanım için kombinlemek oldukça basittir. Günlük giyimde üstüne salaş bir t-shirt veya kazak giyip altına spor ayakkabısı, babet ya da sandalet çekip sokakta günlük giyim tarzı yaratabilirsiniz. Özel davetler ya da geceler içinde havuç pantolonu; gömlekler, blazer ceketler, pullu ve taşlı bluzler ile kombinleyip altına şık topuklu ayakkabılar seçilerek kombin yapılabilir.

Bu modeli özetlemek gerekirse; sadece zayıf ve uzun boylu kadınlar tercih etmeli ve istedikleri gibi kombinleyip, havuç pantolon kombinleri hem günlük hem özel hayatlarında rahatlıkla kullanabilirler.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.