Isparta’da Sinema Günleri Projesi!

Isparta’dan tüm illere ve belediyelere örnek olacak kültürel bir proje bugün hayata geçirildi. Bildiğimiz üzere geçtiğimiz Cuma günü tüm eğitim gören öğrenciler sömestr tatiline geçiş yaptı.

Tatilin nasıl geçirilmesi gerektiğini önemli kıla proje ise gençlerin Sinema izleme alışkanlığı kazanmasını sağlıyor. Nasıl mı? Ücretsiz olarak yayımlanacak filmler sayesinde.

Haftada Üç Film!

Isparta’daki bu proje 22 Ocak 2019 yani bugün itibarı ile başlıyor. İlk film saat 14:00’de yayımlanacak.

Sinema filmini izlemek isteyenler için oluşturulan haftalık programda ise hangi gün hangi filmin yayınlanacağı da duyuruldu.

Bugün 120 isimli filmle açılış yapacak olan Isparta İl Kültür ve Turizm Bakanlığı, Perşembe günü ise Ertuğrul 1890 filmini izleyebilecek. 29 Ocak Tarihinde ise Tv ekranlarında da sıkça izlediğimiz Vizontele yayımlanacak.

Yayımlanacak olan filmlerin gençler tarafından ne kadar ilgi çekeceği ise tartışma konusu olabilir. Çünkü yayımlanacak olan 120 filmi bundan tam 11 yıl önce vizyona girmişti.

Ertuğrul 1890 isimli film ise 2015’de vizyondaydı. Bu film programdaki en dikkat çeken filmlerden biri. Türk ve Japon olarak ortak bir yapım olarak bahsedebileceğimiz film ciddi bir beğeni almıştı.

Vizontele ise tam 18 yıl önce vizyondaydı. Ara sıra TV ekranlarında da rastlamak mümkün. Liste içerisinde en az ilginin Vizontele olması muhtemel.

Etkinlik kapsamında ilerleyen dönemlerde daha ilgi çekici ve izleme alışkanlığını arttıracak filmlerin izletilmesi de bekleniyor.

Merve Akdoğan

İstanbul Üniversitesi Radyo TV bölümü mezunu olan Merve Akdoğan, web içerik editörüdür. Moda, Kadın, Stil, Güzellik, Seyahat/Gezi alanlarında içerikler üreten editörümüz, alanında uzman isimlerle röportajlar da yapmaktadır.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.