Kadınlar Günü’ne İthafen Muhabbetli Türk Kahvesi

Uzun yıllar turizm, ilaç, hızlı tüketim gibi farklı sektörlerde çalışan Gönül Bölükbaşı, kahve tutkusunun peşinden giderek “The Coffee Bundle” markasını kahve severlerin beğenisine sundu. Nitelikli dünya kahvelerini tüketiciye sunan The Coffee Bundle, ömürlük hatırı olan dostlar için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne ithafen, tüm süreçleri kadın emeği ve iş birliği ile hazırlanan Muhabbetli Türk Kahvesi’ni satışa çıkardı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü için özel olarak hazırlanan Muhabbetli Türk Kahvesi’nin, özenle hazırlanmış paketlerinin içinde, taze çekilmiş 100 gr’lık Türk Kahvesi yer alıyor. Özel kahve ölçü kaşığı ile satışa sunulan, Muhabbetli Türk Kahvesi, kadının etkileyici doğasını yansıtan nilüfer çiçeğinden ilham alınarak hazırlanan üç farklı renkteki tasarımları ile de dikkat çekiyor. Nilüfer çiçeğinin, içinde bulunduğu tüm zor koşullara rağmen her gün yeniden en temiz, en parlak ve en güçlü haliyle ayakta kalma çabası, kadınların yaşamdaki mücadelesini simgeliyor.

 

Gönül Hanım öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

İstanbul’da doğdum. Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletme Bölümü mezunu olduğum için ilk iş tecrübemi, turizm ve otelcilik sektöründe yaşadım. Kısa sürede gösterdiğim başarı, beni büyük ölçekli uluslararası şirketlerde farklı alanlara taşıdı. Genelde pazarlama ve satış bölümlerinde, son yıllarımda da ambalaj ile ilgili bir alanda çalıştım. Son kazandığım iş tecrübesi ve deneyimler, içimdeki girişimcilik ruhunu ortaya çıkardı.

Yirmi beş yıl boyunca nerede, ne iş yaparsam yapayım, tam anlamıyla işe sahip çıkıyor ve çok sıkı çalışıyordum. Kendi hayallerime de böylesine sahip çıkmam ve tutkuyla bağlanmam gerektiğini düşündüğüm gün, birçok girişimcilik hikayesinde başlangıç kabul edilen kırılma noktası oldu benim için. Kurumsal hayattaki işime veda ederek, kendi markam The Coffee Bundle için yola çıktım.

The Coffee Bundle, markası nasıl doğdu?

The Coffee Bundle, öncelikle kurumsal ve bireysel hediye kutularında yer almak üzere tasarlandı. Bayram, yılbaşı, kadınlar günü gibi özel günler için kreatif ambalaj seçenekleriyle tasarlanan filtre kahve markamızın, nitelikli dünya kahvelerinden oluşan geniş bir çeşidi var.

Yüzde 100 Arabica çekirdekten oluşan kahvelerimizi filtre kahve ve espresso bazlı demleme yöntemlerine uygun olarak üretiyoruz. Şimdi ürün gamımıza Türk kahvesini de ekledik. Türk kahvemizin adı, bilhassa yabancı bir kelime içermesin ve kalplere dokunsun diye “Muhabbetli” oldu. Muhabbetli Türk Kahvesi’nin imza paketi olan “Nilüfer” güçlü, zarif kadınlarımıza sunulacak bir hediye olarak tasarlandı. Kadınlar Günü’nde lansmanı yapılacak olan bu ürün, sürekli olarak ürün kataloğumuzda yerini alacak.

 

Neden kahve ve sizin kahvenizi diğerlerinden ayıran özellikler neler?

Kahve çeşitlerimizin lezzeti kadar ambalajları ile de ön planda olacağını düşünüyorum. Çünkü asıl mesleğim kreatif ambalaj danışmanlığı, hala da proje bazlı işlerde destek olduğum firmalar var. İlk başta kahve benim için bambaşka bir iş alanı olsa da ambalaj bilgimi nasıl kullanırım diye düşünmüştüm. O zaman aklıma gelen şey, paketler her hikayeye göre kostüm değiştirir gibi görsel değiştirebilir fikriydi. Bu da bana en iyi bildiğim iş olan kreatif ambalaj bilgimi kendi markam üzerinde kullandığımda bunun tercih sebebi olabileceğini düşündürdü.

Muhabbetli Türk Kahvesi nedir? İçerisinde hangi aromalar var?

Türk kültüründe önemli yere sahip Osmanlı Dönemi’nden günümüze kadar gelmiş en eski kahve hazırlama ve pişirme metodudur. Telvesi ile ikram edilen tek kahve tipi olan Türk kahvesinin kendine has tadı, köpüğü, kokusu, sunuluş biçimiyle özellikle Türk insanının vazgeçilmezidir. Tabii en koyu sohbetlerin de eşlikçisidir. Ben de Türk kahvesi seçeneğimizin adını Muhabbetli Türk Kahvesi tercih ettim. Şu anda klasik Türk kahvesi seçeneğimiz mevcut.

 

8 Mart’a özel çalışmadan biraz bahseder misiniz?

Şu an en heyecanlandıran, yeni projem Muhabbetli Türk Kahvesi’nin Kadınlar Günü’ne yetiştirdiğim “Nilüfer” paketi. İlhamını nilüfer çiçeğinden aldığımız bu paketin arkasında yer alan hikayesinin, bu kahveyi eline alan herkesin yüreğine dokunacak olması beni çok mutlu edecek.

 

Coffee Bundle ‘ı nerelerde bulabiliriz?

Şu anda ürünlerimizi Trendyol, Shopier, Shopsa gibi online satış kanalları ile kahve severlere ulaştırıyoruz.

 

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın