Karpuz Peynir Diyeti Nedir: Nasıl Yapılır?

Yaz aylarının en güzel meyvelerinden birisi karpuzdur. Karpuz peynir diyeti ise yapımı en kolay, en etkili ve en lezzetli diyetlerdendir. %95’i sudan oluşan karpuz hem sağlıklı, hem de kilo vermeye yardımcı bir meyvedir. 150 gramı yaklaşık 45 kalori olan karpuzun aynı zamanda 150 gramı günlük C vitamini ihtiyacımızın %20’sini de karşılamaktadır. Karpuz terleme ile kaybedilen potasyumu vücuda geri almak için en ideal besindir. Peki karpuz peynir diyeti ile zayıflamaya ne dersiniz?

Bizim kültürümüzde karpuz-peynir ikilisinin önemli bir yeri vardır. Yaz aylarında bu ikiliyi sevmeyen ve tüketmeyen kişi sayısı neredeyse yoktur. Peynirle birlikte tüketilen karpuzun kan şekerini dengelediğini biliyor muydunuz? Bu sayede karpuz peynir diyeti yaparak uzun süreli tokluk sağlayarak açlık hissini bastırabilirsiniz. Yalnız bu diyeti uygulamak isteyenler için birkaç önerimiz var. Günlük olarak her öğünde elbette ki karpuz peynir tüketilmez.

Karpuz peynir diyeti uygularken diğer protein içeren besinlerden de tüketmelisiniz.

  • Karpuz ve peynir ikilisini öğlen ve akşam öğünlerinde tüketebilirsiniz.
  • Ayrıca karpuzun yanında ekmek tüketimi de yoktur.
  • Eğer ekmek tüketilecekse de kesinlikle tam buğday ekmeği olacaktır.
  • Karpuz peynir diyeti sayesinde 2 haftada fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Yiyeceğiniz ekmeği ve peyniri kendinize göre ayarlayabilirsiniz.
  • Etkili bir zayıflama yöntemlerinden biri olan bu diyet sayesinde hem yorulmadan hem de açlık çekmeden fazla kilolarınızdan kurtulmanız mümkündür.
  • Özellikle zayıflığın ihtiyacının arttığı yaz aylarında karpuza veya peynire alerjiniz yoksa size tavsiye edebileceğimiz en etkili diyet yemeği bu olabilir.
  • Tüm diyetlerde olduğu gibi bu diyette de asıl önemli olan iradedir. 10 gün kuralını uygulayarak, kendinizi on gün boyunca şartlandırır ve disipline ederseniz bu süreden sonra bu diyeti yapmanın çok daha kolay olduğunu göreceksiniz.
  • En sağlıklı kilo verme yollarından biri olan bu diyeti uygulamanızı tavsiye ederiz.
Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

istanbul escort bayan