Kilo Verdiren Sebzeler: Sebze Suyu İle Zayıflama

Sebze suyu ile zayıflama

Sağlıklı ve dengeli bir beslenme programında sebze ve meyveler mutlaka olmalıdır. Sebze ve sebze suyu tüketimi genel sağlık için faydalı olduğu kadar kilo vermede de etkilidir. Sebzeler içerdikleri antioksidanlar ile vücutta yağ yakılmasını önleyen toksinlerin dışarı atılmasını hızlandırır. Bu yöntemler aslında sıvı diyetleri olarak da geçer.

Sebze Suyu Zayıflatır mı?

Sebze Suları İle Zayıflama Yöntemleri

Pancar Suyu İle Zayıflama

– Pancar suyu sağlıklı ve besleyici bir besindir. C vitamini, demir, kalsiyum, bakır, folat, magnezyum ve potasyum açısından son derece zengindir. Aynı zamanda kalorisi düşüktür ve kolesterol içermez. Her gün 1 bardak taze pancar suyu tüketilebilir. Lif içeriği ile sindirim sisteminin de gelişmesini sağlar.

Domates suyu ile nasıl zayıflanır?

– Domates suyu da sağlıklı ve besleyici gıdalar arasındadır. Düzenli olarak 8 hafta boyunca her gün 1 bardak domates suyu tüketilmesi bel çevresinin incelmesine yardımcı olur.

Zayıflatan Sebze Suları

Salatalık Suyu İle Zayıflama

– Salatalık diüretik bileşiklere sahiptir. İdrar söktürücü özelliklerinin yanı sıra su içeriği yüksek olduğu için vücudun nemli kalmasına da yardımcı olur. Yağ birikimini önler. Kalorilerin daha hızlı yakılmasına yardımcı olur. Salatalık suyu tüketilmesi kilo verme sürecini hızlandırırken aynı zamanda metabolizmayı da iyileştirir. Mide ülseri ve mide asidi fazlalığı gibi sağlık sorunlarında da son derece etkilidir.

Kudret Narı İle Zayıflama

– Kudret narı turuncu tırtıklı kabuğu ile kırmızı çekirdekleri olan bir bitkidir. Bu bitkinin meyvesi birçok hastalığın tedavisinde kullanılır. Aynı zamanda kilo verme sürecinde de son derece etkilidir.

– Her gün düzenli olarak bir bardak kudret narı suyu tüketilebilir. Bu bitki suyu insülin üretimini iyileştirmede yardımcı olan bileşikler içerir. Kandaki şeker düzeylerinin dengelenmesini sağladığı için diyabet hastalarına da önerilir.

Havuç Suyu İle Zayıflama

– Havuç suyu lif açısından mükemmel bir kaynaktır. A vitamini, K vitamini ve C vitamini içeren havuç suyu, vücutta yağ birikimini engeller. Aynı zamanda karaciğeri geliştirir ve sindirim sürecinin daha sağlıklı işlemesini s ağlar. İçerdiği K vitamini ile kemik sağlığını da korur. Her gün 1 ya da 2 bardak kadar tüketilmesi önerilir.

Kereviz Suyu İle Zayıflama

– Kereviz mükemmel bir idrar söktürücüdür. Vücuttan zararlı toksinlerin dışarı atılmasını sağlar. Kereviz suyu tüketimi gaz ve şişkinliği azaltır. Kereviz suyunun kalorisi oldukça düşüktür. Her gün 1 bardak tüketilmesi kilo vermeye yardımcı olurken aynı zamanda selülit sorununu da azaltır.

Lahana Suyu İle Zayıflama

– Lahana suyu tokluk hissi verir. İçerdiği lif ile sindirim sistemini geliştirir. C vitamini açısından zengin içeriğinin yanı sıra bağışıklığı da güçlendirir. Her gün bir bardak tüketilebilir.

Ispanak Suyu İle Zayıflama

– Ispanak suyunun düzenli olarak tüketilmesi zinde ve sağlıklı kalmak için harika bir yoldur. Yeşil yapraklı sebzelerden olan ıspanak sindirim sağlığı için de faydalıdır. İştahın azaltılmasına yardımcı olur. Ayrıca cilt ve saç sağlığı için de son derece faydalıdır.

Kabak Suyu İle Zayıflama

– Kabak düşük kalorili bir sebzedir. Bu içeriğinin yanı sıra yüksek miktarda lif içerir. Bu nedenle sindirim sisteminin gelişmesine yardımcı olur.

– Her gün düzenli olarak kabak suyu tüketilmesi vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olurken aynı zamanda iştahı ve yemek yeme isteğini azaltır.

Tüm bu sebze sularının düzenli olarak tüketilmesi kilo verme sürecini hızlandırır. Diyet programına mutlaka eklenmelidir. Sadece sebze suyu tüketilmesi kilo verdirmez. Mutlaka uygun bir diyet programı ile spor programı da takip edilmelidir. Her gün düzenli olarak 3 litre su tüketilmesi kilo vermeyi kolaylaştırır. Yürüyüş, koşu ve yüzme egzersizleri hayatın bir parçası haline getirilmelidir.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.