Kır Düğününde Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Kır düğünleri yaz ve bahar aylarının en eğlenceli en rahat düğün çeşitlerindendir. Kadınların en çok rahat ettikleri doğallıklarını yansıttıkları özel günlerden biridir.  Kıyafet seçimlerinde güneşin enerjisi yansıtılacağı gibi ayakkabı seçimine de bu durum yansıtılmalıdır. Kır düğünlerinde nasıl ayakkabı giyilebileceğini konusunda tereddütte düşüyorsanız bu yazımız ile kararsızlığınızı giderebilirsiniz.

Kır düğünlerinde giyilmesi gereken kıyafetler diğer düğünlere göre farklılık gösterir. Kır düğünün keyfini çıkarabilmek için abartılı ve ağır abiyelerden uzak durulmalıdır. Yaz renklerinin hakim olduğu kır düğünlerinde uzun ve dar elbiselerden kaçınılmalıdır. Kıyafet seçiminde her ne kadar rahat ve yazın enerjisinin yansıtılması gerekir. Ancak ayakkabı seçiminde de rahat ve şık modeller tercih edilmelidir.

Kır Düğünlerinde Ayakkabı Tercihi Nasıl Olmalı?

Kır düğünlerinde kıyafet seçimi kadar ayakkabı seçimi de önemlidir. Düğünde gece boyunca ayakta kalacağınızdan dolayı ayakkabı seçimine daha çok dikkat edilebilir. Özellikle de gelinlerin günün sonunu ağrısız ve sızısız olarak bitirebilmeleri için rahat bir ayakkabı öncelikli olmalıdır. Gelinlerin rahat hareket edebilmeleri ve eğlenebilmeleri için rahat ayakkabı tercih etmelidirler. Kır düğünlerinde zeminin çimen olmasından dolayı ince topuklu ayakkabılar en yanlış seçim olacaktır. Zeminin yumuşak olmasından dolayı size istediğiniz rahatlığı vermeyecektir.

kır düğününde nasıl ayakkabı giyilir
kır düğününde nasıl ayakkabı giyilir

Kır düğünlerinde gelin ve davetlilerin rahat bir şekilde eğlenebilmeleri için dolgu topuklu ayakkabılar, kalın topuklu ayakkabılar veya babetler en doğru seçim olacaktır. Bu tür ayakkabılar toprağa batmayacağından dolayı eğlencenizi bölmeyecektir. Ancak bu ayakkabıların elbisenizi ve aksesuarlarınızı tamamlayıcı nitelikte olması önemlidir aksi takdirde hoş olmayan bir görüntü olabilir.

kır düğünü ayakkabı seçimi
kır düğünü ayakkabı seçimi

Dolgu topuklu ayakkabı yerine babetlerde kır düğünü için en ideal ayakkabıdır. Böylelikle düğünlerde kolayca hareket edilebilir ve toprak zeminde daha rahat hareket edilebilir. Kır düğünlerinde ayakkabı zemine ne kadar yakın olursa o kadar rahat olunur.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

istanbul escort bayan