Kırmızı Renk Ruj Kimlere Yakışır: Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür

Kırmızı Renk Ruj Kimlere Yakışır?

İddialı renkler kullanmayı sevenlerin bir numarası diyebileceğimiz kırmızı rujlar oldukça göz alıcı. Pek çok kadının beğendiği, fakat kendine yakışmayacağını veya fazla dikkat çekeceğini düşündüğü için kullanmaktan kaçındığı kırmızı renk rujlar, göz alıcı bir makyajın en güçlü silahıdır aslında. Bu tonlardaki rujları kullanmanın çoğu kadın için cesaret gerektirdiğiyse bir gerçektir çünkü girilen ortamlarda çarpıcı görünümüyle dikkatleri en çok üzerinde toplayan şeydir kırmızı rujlar.

Tutkunun, cesaretin ve göz alıcı bir görünümün temsilcisi kırmızı renk rujları siz de kullanmak istiyorsunuz fakat nasıl bir ton seçeceğinizi bilemiyor musunuz? O zaman gelin, kırmızı renk rujlar kimlere yakışır bir bakalım.

Kırmızının doğru tonunu seçmek güzel bir görünüm elde etmek için şart. Sizin için doğru olan kırmızı ruju bulmak içinse cilt alt tonunuzu ve ten renginizi iyi tahlil etmelisiniz. Cilt alt tonlarının; sıcak, soğuk ve nötr olarak ayrıldığını biliyoruz. Bu alt tonlara göre cilt renklerini inceleyerek en doğru kırmızıyı bulabiliriz.

Soğuk cilt alt tonlu iseniz mavi bazlı kırmızı tonlar size yakışacaktır. Soğuk alt tonlu ve açık tenli bir kadınsanız parlak kırmızı tonlara bakabilirsiniz. Gotik bir görünüm istemiyorsanız koyu tonlardan uzak durmalısınız. Soğuk buğday tenliyseniz her renk size yakışacaktır, özellikle kan kırmızı gibi belirgin kırmızıları deneyebilirsiniz. Soğuk esmer bir tene sahipseniz de tam kırmızı ve daha koyu tonlarına yönelebilirsiniz. Açık renkli kırmızı rujlar, esmerlerde pembeye kaçan bir görünüm ortaya çıkardığından bu tonlardan uzak durmanız daha iyi olacaktır.

Sıcak alt tonlu bir cildiniz varsa sarı-turuncu bazlı kırmızılar cildinizi daha canlı gösterecektir. Sıcak alt tonlu açık ten rengine sahipseniz nar çiçeği gibi canlı kırmızı tonları tercih edebilirsiniz. Sıcak buğday tenliyseniz orta tonlu kırmızıları denemelisiniz. Sıcak alt tonlu esmer bir kadınsanız da açık tonlardan koyu tonlara birçok kırmızı tonu kendinize yakıştırabilirsiniz.

Nadir görülen nötr cilt tipine sahipseniz şanslısınız çünkü makyajınızın geri kalanı ve tarzınızla uyum sağladığı sürece her tondan kırmızı ruju kullanabilirsiniz.

Kırmızı tonlarda rujları kullanırken dudaklar fazlasıyla dikkat çekici göründüğünden makyajın geri kalanını hafif yaparak dengeyi sağlamak gerekir. Ayrıca allık olarak da bronz tonların tercih edilmesi sizi daha hoş gösterecektir.

Kırmızı Renk Ruj Nasıl Sürülür?

Kırmızı ruj sürmek özen ister. Öncelikle dudaklarınızın ölü derilerden arınmış ve nemlendirilmiş olmasını sağlamalısınız. Dudaklarınıza çok bastırmadan peeling yapıp ardından nemlendirici uygulayarak yumuşacık, pürüzsüz dudaklara sahip olabilirsiniz. Ardından kırmızı rujun kalıcılığını arttırmak için pudra uygulamak iyi bir sonuç verecektir. Pudra da uyguladıktan sonra düzgün bir görünüm için rujunuzla aynı tonda bir kalem kullanarak dudağınızı çerçevelemeniz gerekir. Bu şekilde rujunuzu, dağılmadan daha düzgün uygulayabilirsiniz. Dudak kaleminizle uygulama sınırlarınızı belirledikten sonra rujunuzu sürmeye geçebilirsiniz. Bu aşamada belirlediğiniz dudak çizgileri içinde kalarak homojen bir uygulama yapmanız önemli. Ayrıca rujunuzun dişlerinize bulaşmadığından da emin olmalısınız.

Size en çok yakışan tonu bulup bu aşamalara dikkat ederek uyguladığınızda, siz de kırmızı rujun cazibesine kapılıp vazgeçemeyenlerden olacaksınız.

Pembe ruj kimlere yakışır makalemizde pembe ruj ile ilgili her şeyi bulabilirsiniz.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.