Kıvırcık Saç Modelleri Nasıl Toplanır

Genelde kıvırcık saçlar bir külfet olarak görülür. Halbuki kıvır kıvır kafanızın üstünde salınan gür saçlar çok güzel ve sıradışıdır. Kıvırcık saçlarınız varsa bunun kesinlikle bir ayrıcalık olduğunu unutmayın. Kıvırcık saç modelleri konusunda yaygın bilinen kanı çok fazla seçenek olmadığı yönünde olsa da sizler için birbirinden şık ve her yerde kullanabileceğiniz birçok alternatif hazırladık.

Kıvırcık Saç Nasıl Toplanır

Eğer hafif kıvırcık saçlara sahipseniz farklı renklerde düz tel tokalar alarak saçlarınızın önünden birer tutam alıp arkada toplayabilirsiniz. Saçınızın arkasında bu renkli tokalar ile üçgen, kare gibi eğlenceli şekiller oluşturabilirsiniz. Günlük kullanım için oldukça basit bir modeldir. Yine kolay yapılan başka bir modelde saçınızın bir yanını şık bir tokayla tutturup diğer yanını serbest bırakmak olacaktır. Kullanacağınız tokaya göre bu modeli gece bile tercih edebilirsiniz.

Kıvırcık Saça Şekil Verme

Eğer ince ve sık kıvırcıklara sahipseniz saçınızın ön kısmını örerek bir taç gibi kullanabilirsiniz. Bu model kıvırcık saç modelleri arasında en çok beğenilenlerden biridir. Saçınızın daha derli toplu olmasını istiyorsanız saçlarınızı tamamen arkaya doğru tarayıp, üst kısmından başlayarak enseye doğru küçük topuzlar halinde toplayabilirsiniz. Bu model abiyeler ile rahatlıkla kullanılabilir. Saçlarınızı bir türlü zaptedemiyorsanız biraz el becerisi kazanmanız gerekebilir. Saçınızın iki yanından birer tutam örerek ensenizde topuz yaparak kullanabilirsiniz. Başka bir modelde saçınıza ince bir bant taktıktan sonra uçlardan toplayarak geniş bir topuz görünümü elde edebilirsiniz.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.