Lavanta Çayı İle Zayıflama

Uzun yıllar sağlıklı bir yaşam hayal edenler için kilonun önemli bir yeri vardır. Lavanta çayı ile zayıflama da bunu dengede tutacak yöntemlerden biridir. Fazla kiloları hem sağlık açısından, hem de psikolojik açıdan kişinin yaşamını son derece olumsuz etkilemektedir. Pek çok insan fazla kilolarından kurtulmak için diyet ve egzersizi tercih etse de, pek çoğu da çareyi doğal bitki çaylarında bulmaktadır. Sizlere bu yazımızda lavanta çayı ile zayıflama konusundan bahsedeceğiz. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki lavanta karaciğerdeki fazla yağı ve şekeri arındırmada son derece faydalı bir çaydır. Bu özelliği sayesinde de fazla kilolardan kurtulmada etkili olmaktadır.

Lavanta Çayı İle Nasıl Zayıflanır?

Lavanta çayını ister kurusundan, isterseniz de taze olarak hazırlayabilirsiniz.

  • Kuru lavanta çayını hazırlamak için 1 bardak kaynar suya 1 çay kaşığı lavanta ekleyin ve üzerine bir kapak kapatarak 10 dakika demlenmesini bekleyin.
  • Lavanta çayının acı tadını hafifletmek isterseniz içerisine az miktarda da bal ilave edebilirsiniz.
  • Günde 2 fincan düzenli olarak içeceğiniz lavanta çayı sayesinde kısa sürede fazla kilolarınızdan kurtulmanın keyfini çıkarabilirsiniz.
  • Lavanta çayı ile zayıflama konusunda son olarak belirli bir süre ara vermenizi de öneririz.
Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

istanbul escort bayan