Mercan Renk Ruj Kimlere Yakışır

Mercan Renk Ruj Kimlere Yakışır?

Turuncu ve pembenin muhteşem uyumundan ortaya çıkan mercan rengi ilkbahar-yaz aylarında kadınların favorilerinden. Her geçen gün, kıyafetlerde, aksesuarlarda ve makyajlarda daha çok yer edinen canlı, parlak ve son derece enerjik görünen mercan tonları uzun zamanlar daha hayatımıza renk katacak gibi görünüyor.

Mercan renkleri seven ve kullanmak isteyenlerdenseniz eğer, şunu söyleyebiliriz ki her tene uygun bir mercan renk ruj bulmak mümkün. Önemli olan bu rengin sizi bir yandan canlı gösterirken bir yandan da cilt tonunuza çok aykırı durmayarak uyum sağlamasıdır.

Mercan Renk Ruj Seçimi

Mercan renk rujlar açık, buğday ve esmer tenli kadınların tümüne yakışabilir. Dikkat edilmesi gereken nokta doğru mercan tonunu bulmayı başarmaktır. Yanlış bir mercan tonu ruj deneyerek bu rengin size yakışmadığı gibi bir yanılgıya kapılmanız mümkün. O sebeple, gelin hangi cilt tonları hangi mercan renklerini kullanabilirmiş bir bakalım.

Eğer açık tenli bir kadınsanız ve cilt alt tonunuz maviye kayan soğuk bir tondaysa pembeye daha dönük bir mercan rengi seçmelisiniz. Fakat cilt alt tonunuz daha sarıya kayan bir tondaysa şeftali tonlarına yakın mercan renklere yönelebilirsiniz.

Eğer buğday tenli ve sarı alt tonlu iseniz canlı mercan renkleri, daha soğuk bir alt tona sahipseniz de yine şeftali tonları gibi yumuşak mercan renkleri kullanabilirsiniz.

Esmer tenliler ise özellikle sıcak alt tonlu esmerler turuncuya kaçan mercan rengi rujları tercih edebilirler.

Mercan renkleri seviyor yine de kullanmaktan çekiniyorsanız da hafif renklendirilmiş dudak parlatıcılarından ya da mercan renkli nemlendiricilerden yararlanarak bu tonu az da olsa kullanabilirsiniz.

Turuncu renk ruj kimlere yakışır makalemizde turuncu ruj incelemelerine bakabilirsiniz.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.