Turuncu Ruj Kimlere Yakışır: Turuncu Ruj Makyajı Nasıl Yapılır

Turuncu Ruj Kimlere Yakışır?

Moda haftalarında, defilelerde, özel davetlerde mankenlerin ve ünlülerin kullanımıyla hayatımıza hızla giren turuncu ruj modası, son birkaç sezondur özellikle ilkbahar-yaz aylarının trend renklerinden. Sıcak tonlardan olan bu canlı, dinamik, enerjik renk, dudaklarda portakal tonları, mat renkler ve neon renkleriyle kendini gösteriyor. Aslında kullanılması her ne kadar zor gibi görünse de kontrast renklerle birlikte kombinlendiğinde oldukça uyumlu bir hava yakalanabilecek olan turuncu renk ruj, günlük hayatta da sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır.

Turuncu renk ruj en çok beyaz tenli ve buğday tenli kadınlara yakışsa da esmer tenli kadınların da kullanıp kendine yakıştırmayı başardığını görebiliyoruz. Aslında önemli olan doğru tonu bulmak ve bu rengi kullanırken dikkat edilmesi gereken şeyleri gözden kaçırmamaktır.

Turuncu Ruj Makyajı Nasıl Yapılır

Her şeyden önce dikkat edilecek ilk şey turuncu rujla yapacağımız göz makyajının uyumunu sağlamaktır. Turuncu rujla beraber mavi, yeşil gibi kontrast renkler kullanıp enerjik bir görünüm elde edilebileceği gibi toprak tonları kullanarak da daha sade ve hoş görünümler elde edilebilir. Esas önemli nokta ise bu renklerin çok hafif uygulanmasıdır. Yoğun ve koyu bir göz makyajı turuncu rujla birleşince çok ağır bir makyaj ortaya çıkaracağından pek de doğal ve hoş durmayacaktır. Bu renk rujla ne kadar hafif bir göz makyajı tercih ederseniz o kadar iyidir diyebiliriz. Dip not olarak da turuncu far renginin kesinlikle kullanılabilecek seçenekler arasında olmadığını belirtmeliyiz.

Göz makyajına ek olarak ten makyajımız da oldukça önemlidir. Turuncu rujla beraber kullanılacak allığın şeftali tonlarında olması gerekmektedir. Tabii çok yoğun allık uygulamalarından genel olarak kaçınmak gerektiği gibi burada da daha doğal ve yumuşak bir görünüm için hafif bir uygulama tercih edilmelidir. Esmer olan kişiler de turuncu renk ruj kullanacaklarsa muhakkak allık olarak bronz tonları seçmelidirler. Pembe allık tonları ise turuncu rujla kesinlikle kullanılmaması gereken renklerdir.

Son olarak kıyafetlerimizin de makyajımıza uygun olması gerektiğini unutmamak gerekir. Turuncu ruj kullanılacaksa kıyafetlerde kobalt mavi, lacivert, krem rengi, yeşil, siyah veya beyaz renklerin tercih edilmesi daha güzel görünmenizi sağlayacaktır.

Siyah renk ruj kimlere yakışır makalemizi okudunuz mu?

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.