Migren Tedavisi İçin Çözüm Aranıyor!

Migren rahatsızlığı bulunan milyonlarca kişi ne zaman kesin çözüm sunan tedavi yönteminin ortaya çıkacağını merak ederken konuya ilişkin ABD tarafından önemli bir açıklama geldi.

Amerika’da baş ağrısı ve tedavisi için oluşturulan bir topluluk olan Amerikan Baş Ağrısı Birliği, migren için tedavi yöntemlerinin araştırılmaya devam edildiği ancak cerrahi müdahalenin henüz migren için gerçekleşemeyeceğini açıkladı.

Ağızdan Tedaviye Devam

Günümüzde migren rahatsızlığını geçici olarak dindirmek mümkün olsa da kalıcı çözümler henüz üretilmiş değil. Nitekim yakın zamanda bu konuda ciddi bir gelişme olması da beklenmiyor gibi. Nitekim yapılan açıklamalar bizleri bu şekilde düşünmeye itiyor. Günlük kısa süreli çözümler için bir çok kişi ağız yoluyla alınan ilaçlarla çözüm bulmaya çalışıyor.

Baş Ağrısı Birliği’nin bu konuda tedavi için umut verici bir aşının olduğunu söylemesi ise tek umut verici açıklama diyebiliriz. Migren önleyici aşı aktif olarak migren rahatsızlığı bulunan kişiler için kesin çözüm olmasa da tıbbi olarak migren için sunulan önemli bir tedavi olarak öne çıkıyor.

Ülkemizde ve yurt dışında migren rahatsızlığının geçmesi için başvurulan yöntemlerden biri de serum ve enjeksiyon. Dayanılamaz hale geldiği zamanlar hastalar genellikle hastanelerin acil servisine başvurarak serum taktırmakta veya ağrı kesici enjeksiyon yaptırmakta. Bu durum ilaç kullanımını arttıran bir unsur olması sebebiyle tehlike içerse de bir çok kişi son çare olarak tercih ediyor. Migren günümüzde bir çok kişinin yaşam standartlarını da aşağı çeken bir rahatsızlık.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.