Pandemi İle Beraber Baba-Çocuk İlişkiside Değişti

Pandemi sadece günlük yaşantımızı değil, çocuklarımızla iletişimimizi de olumsuz etkiledi. Pandemi baba- çocuk ilişkisini nasıl etkiledi? İşte cevabı…

 

PANDEMİ BABA-ÇOCUK İLİŞKİSİNİ OLUMLU YÖNDE ETKİLEDİ

Pandemiyle birlikte hayatımızda olumsuz pek çok şey olsa da pandeminin olumlu yönleri de oldu. Mesela aile ilişkisinde, aileleri birbirine daha sıkı bağladı. Pandemi aslında bizlere hayatımızın ne kadar önemli olduğunu, bir virüsle hayatımızın sona ereceğini göstererek çevremizdekilere daha sıkı bağlanmamızı ve onların değerini daha fazla bilmemizi sağladı. Bu yönlüyle baba çocuk iliskisinde de evden çalışan babaların çocuklarıyla daha çok zaman geçirmesine ve onlarla daha sıkı bağlar kurmasına vesile oldu.

 

PANDEMİDE ÇOCUKLARINIZLA DAHA FAZLA VAKİT GEÇİRMEK İSTİYORSANIZ

Çocuklarınızla iş nedeniyle çok fazla zaman geçirememiş ama pandemi buna imkan vermiş ise anneden bu konuda tüyo alabilirsiniz. Genel olarak bakıldığında anneler çocuklarıyla babalardan çok daha fazla zaman geçirirler bu nedenle çocuklarıyla ilgili çok daha fazla şey bilirler. Bu nedenle çocuğunuzla sağlıklı bir iletişim kurarken ilk önce anneye danışmakta fayda var.

 

 

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın