Pembe ve Dolgun Dudaklar İçin Ne Yapmalı?

Dudaklarımız bizi güzel gösteren en önemli unsurlardan biri. Onlar hafif çatlak bile olduğu zaman kendimizi rahatsız ve bakımsız hissederiz. Pandemi boyunca maske taktığımız için bazı kadınlar dudaklarını pek önemsemedi. Maskeye bulaşacak diye ruj bile süremedik. Ancak yasakların gevşemesiyle maske kullanımına da esneklik geldi. Artık eskisi kadar sıkı kurallar bulunmuyor. Bu nedenle 2 yıldır maskenin ardında kalan dudaklar çok daha önemli.

Öncelikle her gün az bir zeytinyağının içine şeker koyup dudağınıza sürüp önce elinizle hafif hafif daireler şeklinde yedirin. Sonra kullanmadığımız bir diş fırçasını bunun için ayırarak 2 dakika dudağınıza dairesel hareketlerle masaj yaparak tüm ölü hücreleri temizlemelisiniz. Ölü hücreler temizlenince dudak daha pembe ve daha dolgun durur aynı zamanda bu diş fırçası masajı kan dolaşımını hızlandırarak dudakların daha dolgun ve çekici durmasını sağlar. Üzerine sürülen rujlar mükemmel durur ve kolay kolay çıkmaz.

Krem tarifi

i E vitamini (0.5 gram), bal mumu (10 gram), shea butter (7.5 gram), kakao yağı (20 gram), Hint yağı (4 gram), kayısı çekirdeği yağı (8 gram)

Katı yağların benmari usulü eritilir. Daha sonrasında soğuyana kadar karıştırılır. 40 dereceye gelince E vitamini karıştırılır. 50 gramlık krem kavanozuna koyulur veya lip stick kutularına dökülerek kullanılır. Bu krem dudakları nemlendirir, onarır, parlatır. Aynı zamanda içerisinde hiçbir koruyucu madde olmadığından ve dudaklarda vücudumuza aldığımız zararlı maddelerin ilk giriş yeri olduğundan bu sürdüğünüz dudak kremi yediğimiz zaman dahi vücudumuza hiçbir toksik etki yapmayacak. Bu sebeple çocuklarımıza doğal lip balm yaparak içimiz rahat ettirebiliriz.

Meltem Demir

 

 

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın