Pilot Gözlük Kimlere Yakışır: Pilot Gözlük Renkleri Neler

Pilot Gözlük Modeli

Damla gözlük modeli olarak da adlandıran bu gözlük modeli neredeyse tüm markaların koleksiyonunda her sene olmazsa olmaz klasikleşmiş bir modeldir.

Şuan moda gündeminde olmasa da bir zamanlar gözlük piyasasını kasıp kavuran damla gözlükler en çok pilotlar tarafından tercih edilip, bana acaba üniforma ile birlikte mi veriliyor? diye düşündüren bir gözlük modelidir 🙂

Peki bu damla gözlük kimlere yakışır? gelin birlikte inceleyelim.

Pilot (Damla) Gözlük Kimlere Yakışır?

Öncelikle pilot gözlüğün kimlerde güzel göründüğünü bilmek için yüz tipinizin ne olduğunu belirlemiş olmanız gerekmektedir. Bunun için gözlük kimlere yakışır yazımızı inceleyebilirsiniz. Damla gözlükler kesim itibariyle oval geldiği için köşeli ve sert hatlara sahip yani kare – dikdörtgen yüz tiplerine, yüzün köşelerini daha yuvarlak gösterdiği için daha yumuşak hatlara sahipmiş gibi görüntü ortaya çıkardığından dolayı bu yüz şekillerine çok yakışmaktadır. Ayrıca oval yüz tiplerine neredeyse tüm gözlük modelleri yakıştığı için oval yüz yapısına sahip kişiler tarafından da tercih edilebilir. Yuvarlak yüz tiplerine sahip kişilerin ise uzak durması gereken bir gözlük çeşidi de damla gözlüklerdir. Çünkü damla gözlüklerin elmacık kemiklerine gelen kısmı yuvarlaktır ve yuvarlak yüz hatlarına sahip kişilerin elmacık kemikleri de yuvarlak geldiğinden daha toplu bir surata sahipmiş gibi bir görünüm ortaya çıkardığı için kötü bir gözlük modeli tercihi yapmış olursunuz.

Pilot Gözlük Renkleri

Pilot gözlüklerde renk seçimine gelecek olursak; herkesin aklına pilot gözlük denince klasik modeli olan siyah cam ve gold çerçeve pilot gözlük modeli gelmektedir. Ancak bu gözlüğün farklı renk alternatifleri bulunmaktadır. Bu nedenle ten renginize uygun pilot gözlük modeli tercih ederseniz daha şık bir görünüm elde etmiş olursunuz. Gelin birlikte renk tercihlerinizi neye göre seçmeniz gerekmekte bakalım.

Pilot gözlüklerin kahverengi cam olan modeli genellikle açık tenli ve saç rengi kahve tonları ya da daha açık renkli saçlara sahip olanlar tarafından tercih edilmeli. Siyah camlı modelini ise yine açık tenli ve siyah saçlılar ya da koyu tenli siyah saçlılar tercih ettikleri takdirde ten renklerine uygun gözlük seçimi yapmış olurlar.

Ayrıca belirtmek istediğim husus, tüm bu yukarıda belirttiğim noktalara dikkat ettikten sonra giyinirken en çok hangi renkleri tercih ettiniz aklınızın bir köşesinde bulunsun ki aldığınız pilot gözlüğü her giydiğinizle kombinleyebilesiniz.

Bir önceki makalemizde Kemik Gözlük Kimlere Yakışır konusunu anlattık.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor.İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.