Ramazan Ayının Bereketi ve Lezzeti Four Seasons Hotels İstanbul’da Yaşanıyor

Boğaz’ın etkileyici mavisine bakan Four Seasons Bosphorus ve Tarihi Yarımada’nın benzersiz atmosferinde yer alan Four Seasons Sultanahmet, Ramazan ayı boyunca misafirlerini lezzetli ve bereketli iftar sofralarında ağırlamaya hazırlanıyor. Sahur ve iftar masalarında bir araya gelmenin huzurunu yaşatan otel, Ramazan’ın ruhunu yansıtan özel içerikler hazırladı. 

 

 

Four Seasons Bosphorus

İstanbul Boğazı’nın kıyısında, benzersiz konumuyla Four Seasons Bosphorus, misafirlerini iftar sofralarında gelenekselleşen açık büfesi ile bir araya getiriyor. Türk Sanat Müziğinin ezgileri eşliğinde açık büfede lezzetli iftariyeliklerden, Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’nun zengin mezelerine, etli bamya, kuru patlıcan dolması ve içliköfteden serin şerbetlere kadar iştah açıcı seçenekler yer alıyor. Kilis kebabı, Karadeniz et döner, ızgara çeşitleri ve odun fırınında hazırlanan pide çeşitleri de damaklarda iz bırakıyor.

 

Executive Chef Görkem Özkan ve yetenekli ekibi tarafından özenle hazırlanan bu lezzetlere lokum, lokma, künefe, zerde, güllaç gibi damaklarda iz bırakacak geleneksel tatlıların yanı sıra çikolata ve dondurma köşeleri eşlik ediyor.

 

Terasın en güzel noktalarından birinde konumlanan Ocakbaşı ise soğuk ve sıcak başlangıçların, geniş kebap seçeneklerinin ve Türk tatlılarının yer aldığı set menüyü misafirleriyle buluşturuyor.

Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için +90 212 381 40 00

 

Four Seasons Sultanahmet

Tarihi Yarımada’nın kalbinde yer alan Four Seasons Sultanahmet, Ramazan boyunca misafirlerini bu aya özel özenle hazırlanmış lezzetler eşliğinde ağırlıyor. Paylaşımlı iftariyelikler, birbirinden leziz çorba çeşitleri, odun fırınında hazırlanan pide alternatifleri, soğuk ve sıcak lezzetlerden oluşan büfeler, döner, ızgara, mantı ve gözleme gibi geleneksel tatların sunulduğu canlı istasyonlar, fasıl grubunun ezgileri eşliğinde misafirlerle buluşuyor.

 

Otelin kuş sesleriyle çevrelenen benzersiz avlusunda, Ramazan ayına özel olarak dekore edilen Avlu Restaurant’ta, Executive Chef Özgür Üstün ve ekibinin özenle hazırladığı ana yemek büfesinde “Dana Kaburgalı Pazı Dolma”, “Ballı Mahmudiye” iştah açıcı lezzetler olarak dikkat çekiyor. Sebze yemekleri ve bakliyatlardan oluşan zengin lezzetler de farklı damak tatlarına alternatif yaratıyor. Bu yaratıcı lezzetlere Osmanlı saray şerbeti, kızılcık, demirhindi ve reyhan gibi serin şerbetler ve kompostolar eşlik ediyor. La Pistache’nin özenle hazırladığı tatlı büfesi ise zengin içeriğiyle ağızları tatlandırıyor. Güllaçtan, fırın sütlaca, şekerpareden, vişneli ekmek kadayıfı, zerde ve baklava çeşitlerine dek bu özel büfede pek çok geleneksel lezzet yer alıyor. Ayrıca lokum, Osmanlı macunu gibi Osmanlı döneminin geleneksel ruhunu yansıtan tatlılar da damak hafızasında yerlerini alıyor.

 

Four Seasons Sultanahmet’in avlusunda, Ramazan ayının ruhuna uygun özel olarak dekore edilmiş cam iglolar, iftarın keyfini sevdikleriyle birlikte samimi bir atmosferde yaşamak isteyen konuklar için çok güzel bir seçenek oluşturuyor. Misafirler iglolarda otelin yaratıcı açık büfesinden lezzetlerin tadına varıyor.

Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için +90 552 402 31 00

 

Four Seasons Bosphorus ve Four Seasons Sultanahmet’te 20 kişi ve üstü grup rezervasyonları içinse özel alanlar organize ediliyor.

Aysha

Muhafazakar Moda ,Tesettürlü Bayan Kombinleri ,Kadın Sağlığı konulu aysha.com.tr sitesinin yöneticisidir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın