Revizyon Burun Estetiği Tecrübe İstiyor

Burun estetiği en karmaşık tekniklerin uygulandığı estetik cerrahi türlerinden birisidir. Doğru bir şekilde gerçekleştirilmediğinde elde edilen sonuçlar kişiler için ameliyat öncesinden de kötü olmaktadır. Bu gibi durumlarda burun yapısının tekrar düzeltilmesi için revizyon burun estetiği gündeme gelir. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mert Sandıkçı ile revizyon burun estetiğinin tecrübeli kişiler tarafından yapılmasının önemi üzerine sohbet ettik.

 

Burun Estetiği

Burun estetiği uygulamasında aslında birçok karmaşık teknik bir arada uygulanmaktadır. Burnun kendisi son derece kompleks bir yapıya sahiptir ve yüzün tam ortasında yer aldığı için dikkatli bir yaklaşımla incelenmesi gerekir. Rinoplasti uygulamalarında genellikle nazal deformiteler düzeltilirken aynı zamanda maksimal nazal işlevi de korumak gerekir. Ancak bu şekilde burun güzel görünürken, görevini ideal şekilde yerine getirmeye devam edebilir. Bu işlem doğru bir şekilde yapılmadığında revizyon burun estetiği ihtiyacı doğar.

Revizyon Burun Estetiği Neden Yapılır?

Revizyon burun estetiği adından da anlaşılabileceği gibi daha önce bir ya da birkaç kez burun estetiği olmuş kişilere yapılan bir operasyondur. İlk ameliyat sonrasında burun görünümünde istenilen değişimin elde edilememesi, burun işlevinin bozulması gibi çeşitli nedenlere bağlı olarak revizyon burun estetiği gündeme gelir. “Kısacası revizyon burun estetiği, ilk burun estetiği ameliyatının sonuçlarından memnun olmayan kişilere yapılmaktadır.” açıklamasının ardından Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mert Sandıkçı sözlerine “Birçok nedene bağlı olarak revizyon burun estetiği gerçekleştirilmektedir. İlk ameliyatta sonucunda ortaya çıkan problemlerin giderilmesi için yapılan bu ameliyat aslında sıradan bir burun ameliyatından daha karmaşıktır. Bu nedenle tecrübeli kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde revizyon ameliyatı sonrasında da benzer problemler ortaya çıkabilir.” diyerek devam etti.

 

Revizyon Burun Ameliyatında Neler Yapılır?

 

Revizyon burun ameliyatında temel olarak hastanın rahatsızlık duyduğu estetik problemler ve işlev bozuklukları giderilmektedir. Her kişinin yüz yapısı birbirinden çok farklı olduğu için uygulamalar da değişiklik göstermektedir. Bu nedenle revizyon burun ameliyatı kişiye özel yapılmaktadır. Burun ucu ya da köprüsünün yapısal olarak desteklenebilmesi için kıkırdak kullanımı gerekebilir. Burun desteğinin yetersiz olduğu durumlarda vücudun kulak ya da kaburga gibi farklı yerlerinden doku alınabilmektedir. Burun içindeki meydana gelen yara izinin ya da bozuk ve daralmış bir hava yolunun tedavisi için deri grefti kullanılabilir. Uygulama ne olursa olsun ameliyatın tecrübeli eller tarafından yapılması sonuçlarının yüz güldürücü olmasını sağlar.

Aysha

Muhafazakar Moda ,Tesettürlü Bayan Kombinleri ,Kadın Sağlığı konulu aysha.com.tr sitesinin yöneticisidir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

istanbul escort bayan