Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi işlemi öncelikle saç bulunmayan bölgeye yerleştirilecek greftlerin nerden alınacağının belirlenmesi ile başlar. Bu bölge genelde ense kısmı olmakla beraber ensesinde yeterli düzeyde saç kökü olmayan kişiler için kol kısmından veya göğüs duvarı kısmından da greft alınabilir. Kişinin durumuna ve saç eksikliğine bağlı olarak işlem birkaç saat sürebilmektedir. Saç eksikliği ileri düzeyde ise işlem iki seansa da bölünebilir. İşlem lokal anestezi eşliğinde yapılmaktadır. İşlem bittikten sonra baş kısmı kapatılır ve kişiye ev istirahati verilir. Kısa bir süre sonra gündelik hayata dönüş yapılabilmektedir. Saç dikimi konusunda son zamanlarda etkili bir düzeyde talep bulunmaktadır.

Kimler Saç Ektirmelidir?

Saç yetersizliğinden şikayetçi olan kişiler, estetik kaygısı olan kişiler, kendine daha çok saç yakıştıranlar kısaca saç isteyen herkes saç ektime işlemi yaptırabilir. Estetik bir görüntüye kavuşmak isteyen kişiler genellikle saç üzerinde oynamalar yaparlar. Eğer yeteri kadar saçınız olmadığını düşünüyorsanız sizde saç ektirme operasyonu yaptırabilirsiniz. Yanık veya kesik görülmüş deri yüzeylerinde de saç ekimi mümkündür. Talihsiz bir olay yaşadıysanız ve bu saç kaybetmenize yol açtıysa sizde saç ektirme işlemi yaptırabilirsiniz. Saç ektirmek istediğiniz zaman karşınıza farklı alternatif seçenekler çıkacaktır. Burada isabetli bir şekilde saç ekimi merkezi tercih etmek beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir.

 Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kadınlarda saç ekimi hekimin ve hastanın ortak olarak belirlediği planlamaya göre yapılmaktadır. Hekimin verdiği bilgiler doğrultusunda ekim işleminin olumlu olumsuz yanları hasta tarafından değerlendirildikten sonra işleme başlanabilir. Saç ekim konusunda belirli yöntemler vardır. Bu yöntemler belirlendikten sonra kadınlarda saç ekimi işlemi gerçekleştirilmektedir. Kadınlar için alın daraltma işlemi de yapılabilmektedir.

Alnının büyük olmasından şikayetçi veya genetik sebeplerden ötürü alın kısmında yeterli saç bulunmayan kadınlar için yapılabilmektedir. Bazı kişiler yüz ve alın oranını sağlamak için bu işleme başvurabilmektedir. Bu işlem alın kısmındaki saçlarınıza ek olarak saç ekilmesi ve saç düzleminin artırılması ile yapılmaktadır. Saç çizgisinin birkaç santim öne çekilmesi ile alın daraltma yapılmaktadır. Özellikle saç ekimi yapan yerler konusunda hassas bir araştırma sürecinin içerisinde yer almak gerekmektedir.

Saç Ekim Uzmanı Dr. Mesut Tomo

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın