Saç Kremi Nedir: Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

Saç Kremi Kasıl Kullanılmalı?

Her kadın için önemli olan saçlar, bakım ritüelleriyle birlikte bakımını en çok konuştuğumuz konulardan biri. Peki, saç bakımının olmazsa olmazı saç kremi ne işe yarar, saç kremi nasıl kullanılır?

Sık sık saçları yıkamak, kullanılan şampuanın temiz ve kaliteli içerikli olması, saçları kimyasal ve yüksek ısı veren her türlü işlemden uzak tutmak saç bakımının ilk adımlarıdır. Bu adımları göz ardı eden kişinin saçları her darbede kırılmaya hazırdır. Saçları da yıpranmış, cansız ve bakımsızdır. Hal böyle iken kişinin saç yapısına, yaşam şekline vs. bağlı olarak bir saç bakım rutini oluşturması gerekiyor.

saç kremi nasıl uygulanır
saç kremi nasıl uygulanır

Saç Kremi Nedir?

Her banyoda kullanacağınız şampuan dışında, saç bakımı için kullanacağınız pek çok yol mevcut. Kuru saça ya da banyodan sonra uygulayabileceğiniz saç bakım yağları bunlardan biri olabilir.

En etkili saç bakım yöntemlerinden birisi de şüphesiz saç kremleridir. Bu kremler, saçlarınıza canlılık katmakla kalmayıp kırılmalara, kopmalara, dökülmelere karşı da dayanıklı hale getirecek. Elektriklenme ve kabarık saç problemi yaşayan kadınların da kurtarıcısı olacak.

Saç Kremi Nasıl Uygulanır?

Öncelikle kullanmak istediğiniz saç kremine karar vermelisiniz. Buna da saçınızı tanıyarak ve neye ihtiyacınız olduğunu tespit ederek yapabilirsiniz. Sonrasında geleneksel, durulama gerektiren ya da gerektirmeyen olarak saç kremi türlerinden seçiminizi yapabilirsiniz. Bu kremleri nemlendirici, dökülme karşıtı vb. özelliklerinden tercih edebilirsiniz.

Saç tipinize uygun kremi aldıktan sonra eğer durulanması gereken bir seçim yaptıysanız şampuan aşamasından sonra kremi sürmeniz gerekiyor. Bu noktada kremi üzerinde yazan tarife göre uygulayabilirsiniz. Çoğu krem saç derisine yaklaştırılmadan, sadece saç uçlarına gelecek şekilde kullanılıyor. Çünkü saçın bakıma ihtiyacı olan, kırılan veya yıpranan kısımları uçları olur.

Bir süre bu şekilde bekledikten sonra saç kremini nazik masaj hareketleri ile durulayabilirsiniz. Bu noktada suyun çok sıcak olmamasına özen göstermelisiniz. Ilık hatta soğuk su kullanımı, saç için çok daha iyi sonuç verir.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.