Sade Ve Detaycı Stil; Lavinia Couture

 

Birbirinden renkli takımları ve modern parçalarıyla muhafazakâr giyimin iddialı  ismi Lavinia Couture’ü Kurucusu Betül Kurşun ile konuştuk…

 

Lavinia Couture’ü kurduğunuzda bu ilgiyi bekliyor muydunuz?

Bu işe başlamadan önce çok araştırdım ve hep okudum. Müşterilerimizle yakın bir bağ kurabilmek, sosyal medyada ve sektörde müşteri ve ekibimizle beraber Lavinia Ailesi’ni oluşturmak ve büyütmek ilk hedefimdi. Tüm hayallerim planladığım gibi gitti. 6 yıldan bu yana, hala aynı insanlarla bu yolda yürümek en büyük mutluluğum ve gururumdur.

 

Sosyal medya ve markalaşma çok geniş bir dünya. Siz bu dünyada kendinizi nasıl konumlandırdınız?

Günlük giyimi Couture’a dönüştürmek, öncü olmak ve takip edilmek bir alana olan tutkunuzu gösteriyor. Bugün Lavinia Couture, giymekten sıkılmayacağınız, eskimeyen ilk günkü gibi özgünlüğünü koruyan kıyafetlerden oluşuyor. Muhafazakâr giyimdeki eksiklikleri ve ihtiyaçları çok hızlı takip ediyorum ve bunlara çözümler üreterek farklı koleksiyonlar oluşturuyorum.

 

Markanız Lavinia Couture her geçen gün büyüyor. Nasıl ilerleyen bir yolculuk oluyor sizin için?

Bu kadar güzel ve heyecan dolu bir yolculuk olacağını tahmin edemezdim. Çok emek verilen, gece gündüz demeden aşkla çalışılan bir işte büyümek kaçınılmaz. Ben de buna layık olmaya çalışıyorum.

 

Tarzınızı nasıl özetlersiniz?

Kendimi içinde mutlu ve rahat hissettiğim parçaları giyiyorum. Seviyor muyum? Beni yansıtıyor mu? O zaman hiç problem yok, giy ve çık, dışarda mutluluğunu yansıt! İçinde tasarım olan her şeyi seviyorum. Çok sade ama detaycı bir stilden yanayım.

 

Yaz sezonu yerini sonbahara bırakıyor…  Sonbahara özel yeni ürünleriniz hazır mı?

Biz sezon girişlerinde bir koleksiyon yayınlayıp, sezonu o koleksiyonla bitirmiyoruz. Çok hızlı bir tükenme olduğu için sezon içinde aralıklarla yeniler çıkıyor. Sürekli aynı ürünleri yayınlamak, tasarlamak bana göre değil. Ekipçe yeni bir şeyler katmaya bayılıyoruz! Kitlemiz de devamlı aynı şeyleri görmeyi değil, yenilere heyecan duyuyor. Böylelikle heyecanımız da karşılıklı sezon boyunca harika bir serüven yaşıyoruz.

 

 

Instagram hesabınız tıpkı ürünleriniz gibi çok renkli! Müşterilerinizle buradan direkt irtibat kuruyor musunuz?

Instagram hesabımız tamamen müşterilerimizin, Lavinia ailesinin fotoğraflarından oluşuyor. Hem çok renkli, hem çok içten! Müşterilerimizle hep iletişim halindeyiz, Instagram direct message çok yoğun bu sebeple genellikle WhatsApp hattımızdan iletişim kurma tarafındayız, böylelikle kesintisiz bir iletişim kuruyoruz.

 

Peki, sizi diğerlerinden ayıran ne? Neden sizi tercih etmeliyiz?

Özenli kumaş seçimlerimiz ve çok önem verdiğimiz dikiş kalitemiz. Ekibimizin her üyesi birbirinden yetenekli ve eğitimli kişiler. Müşterilerimizin standart beden tercihlerinin yanında, kişiye özel de hizmet vermekteyiz. ‘’Bana Özel’’ seçeneğini, her ürüne sunuyoruz. Müşterilerimiz kendi boylarına özel ürünü hazırlattırıyor. Çok uzun boylu müşterilerimiz de var, daha kısa boylu olan müşterilerimiz de. Ürün boyları tamamen onlara özel dikiliyor, üründe bir detayı sevmedi mi çıkarttırabiliyor. Memnuniyetimiz çok yüksek. Bu muazzam bir şey! Ürün satın alımından sonraki ‘terzilik’ maliyetini ortadan kaldırıyoruz. Bu hizmetimizi de müşterilerimize ücretsiz olarak sunuyoruz.

 

Marka isminin özel bir anlamı var mı?

17 yaşında kurduğum, bebek gibi büyüttüğüm markamın anlamı ‘Hayalimdeki muhteşem sevgili’ demek. Benim ve 6 yıldır aynı ekiple yürüdüğüm insanlar için çok değerli. Lavinia’nın bize yaşattıkları, bizim için hayalden öteydi!

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

istanbul escort bayan