Sağlıklı Kilo Vermenin 4 Basit Yolu

Sağlıklı Kilo Vermenin 4 Basit Yolu

Kadınların sorunları arasında en başı çeken unsur kilolarıdır. Hangi kadına sorarsanız sorun kilo problemi yaşamış ve vermek için uğraşmıştır. Alması çok kolay olan bu kiloları ne yazık ki vermesi çok zor olur veya bize öyle gelir. Hele ki yaz dönemi yaklaştıkça denize girmeyi hayal eden kadınlar, deniz kenarında napacağız düşüncesi içinde bir takım yollara başvururlar ve hızlı şekilde kilo vermeye çalışırlar.

Yeme Alışkanlığınızı Değiştirin!

İlk başta yapılacak şey; yeme alışkanlığımızı değiştirmektir. Yeme miktarınızı azaltarak, çabuk acıkmanızı sağlayan yiyeceklerden uzak durup; olabildiğince tok kalma sürenizi uzatan yiyeceklere yönelmeniz gerekir. Bu saye de hem çok acıkmamış hem de çok yememiş olursunuz. Unutmayın farkında olmadan gün içerisinde atıştırdığımız aperatifler masummuş gibi görünseler de bize en çok zarar veren yiyecekler arasındadır. Bu yüzden yulaflı ürünleri hayatınıza sokarsanız büyük ölçüde rahatlamış olacaksınız.

Bol Bol Su İçin!

İkinci yapacağımız şey; bol bol su içmektir. Nereye giderseniz gidin yanınızda su şişenizi taşımayı ihmal etmeyin. Su şişesiyle dolaşıyor olmak size garip gelmesin, aslında kendinize ne kadar iyilik yapmış olduğunuzu zamanla anlayacaksınız. Midenizi doldurarak çok acıkmanızı sağlamayacak ve gün içerisinde vücudunuzun kaybettiği su miktarını yerine koyarak vücudunuzun sağlıkla çalışmasına yardımcı olacaksınız.

Mutlaka Kahvaltı Yapın!

Kilo vermeyi kolaylaştırmak için yapacağınız üçüncü adım ise; gün içerisinde yediklerinizin kalorisini hesaplayarak, metabolizmanızın yakabileceğinden fazlasını yemekten kaçınmak olacaktır. Bu yöntem kilo vermenin 4 basit yolundan biridir. Aç mı kalalım gün sonunda diye itiraz etmeyin. Gün başlangıcında kalorisi az ve yukarıda bahsettiğimiz gibi sizi uzun süre tok tutacak yiyecekleri tercih ederseniz sorun yaşamayacağınızı göreceksiniz.

Yürüyüş Yapın!

Kilo vermenin 4 basit yolundan sonuncusu da bundan sonra her zaman hayatınızda olarak, yaşam biçiminiz olacak yürüyüşten geçmektedir.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.