Şehirli Kadının Doğaya Dönüşü

Gamze Saraçoğlu kadınının tüm anahtar kelimelerini içinde barındıran İlkbahar Yaz 2022 koleksiyonunu saf enerji üzerine kurguluyor. Değişen dünyada, yaş ve cinsiyet kalıplarını hiçe sayan, sadece iyi hissetmeye vurgu yapan bu koleksiyon 21.YY kadınının post-korona sürecindeki değişimine odaklanıyor.

Hem doğadan hem de moderm mimariden ilham alan silüetler, şehirli kadınların doğaya dönüşüne ironik bir yaklaşım sergiliyor.

 

Gamze Saraçoğlu koleksiyonunda, saf formun zarafetini parlak beyaz minimal detaylarla kutluyor. Heykelsi silüetlerin güzelliğini keşfettiğimiz bu koleksiyon, yaş ve cinsiyet klişelerini görmezden geliyor.

 

Gamze Saraçoğlu güçlü tasarım çizgisinin ön planda olduğu koleksiyon 25 parçadan oluşuyor. Over size ceket ve pantolonlar,  uçuşan romantik elbiseler, derin yırtmaçlar, file croplar, drape ve bağlama detayları, tül, payet ve korse kullanımı pudra, gökyüzü mavisi, ekru, fuşya, lacivert parçalarla bütünleşiyor.

 

Gamze Saraçoğlu İlkbahar Yaz 2022 koleksiyonu, Haziran’dan itibaren Gizia Gate GalataPort mağazasında satışa sunulacak.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın