Sheraton İstanbul Levent’te Gelenekleri Yaşatan Bir Ramazan

İnsanları buluşturmak ve toplulukları bir araya getirmek misyonuyla İstanbul’un iş ve yaşam merkezi Levent’te hizmet veren 5 yıldızlı Sheraton Istanbul Levent Ramazan’ın birlik ve beraberlik geleneğini sürdürerek misafirlerini uzun zamandır özlenen açık büfe iftar sofralarında ağırlıyor. Birlikte açılan oruçlara Ramazan ayı boyunca geleneksel fasıl müziği eşlik ediyor.  Sahur servisi de veren Sheraton Istanbul Levent, bu kutsal ayda Ramazan geleneklerini yaşamak ve yaşatmak isteyen herkesi bir araya getiriyor.

 

 

Levent’teki merkezi konumuyla İstanbul’un her yerinden kolaylıkla ulaşılabilen Sheraton Istanbul Levent Ramazan ayı süresince sunacağı bu aya özel lezzetlerden oluşan zengin açık büfe ile geleneksel iftar sofralarında herkesi bir arada olmaya davet ediyor. Büyük sofralarda birlikte açılan oruçların uzun zamandır özlendiği bu günlerde Ramazanların eski tadını yeniden yaşatmak üzere tüm hazırlıklarını tamamlayan Sheraton Istanbul Levent geleneksel iftar büfesi, iftara eşlik eden canlı fasıl müziği ve sahur servisi ile geleneksel bir Ramazan deneyimi sunacak.

 

Her damak tadına uygun farklı alternatiflerin ve klasik Ramazan lezzetlerinin sunulduğu açık büfede başlangıç olarak pastırma ve kavurma dahil kahvaltılıklar, taze ve kuru meyveler yer alıyor. Sıcacık bir mercimek, yayla ya da ezogelin çorbası, mezeler, salatalar ve lahana sarması, biber dolması gibi klasik zeytinyağlılardan oluşan leziz seçenekler iftar büfesinde ana yemeklere geçmeden önce sunulan çeşitli alternatifler. Sıcak büfedeki ana yemek seçenekleri arasında şiş, döner ve ızgara şeklinde et, tavuk ve balık spesiyallerinin yanı sıra börekler ve ızgara sebzeler de yer alıyor. Ramazan’ın vazgeçilmezi tüm tatlıların yer aldığı tatlı büfesinde baklava, güllaç, revani, aşure ve ayva tatlısı gibi klasiklerin yanında cheesecake, çikolatalı puding ve creme caramel gibi uluslararası damak tadına hitap eden pek çok tatlı seçeneği de sunuyor. Geleneksel ramazan şerbeti, ayran, çay ve kahvenin de dahil olduğu iftar büfesinin kişi başı ücreti 360 TL. İftar süresince misafirlere canlı fasıl müziği eşlik ediyor. Sheraton Istanbul Levent geleneksel iftar sofralarında aileleriyle ve sevdikleriyle buluşmayı, birlikte oruç açıp sohbet etmeyi özleyen herkesi ramazanı birlikte paylaşmaya davet ediyor.

 

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın